28. novembril viis õpetaja 1. klassi lapsed Maidla vallavalitsusse. Kõigepealt võttis meid vastu vallasekretär Aksana Pungas, kes pakkus lastele joogiautomaadist kakaod. Edasi kogunesime koosolekute toimumise tuppa. Sekretäriga vesteldes ootasime vallavanem Hardi Murulat, kes peagi ka saabus. Vallavanem rääkis lastele, kuidas tema Maidla koolis õppis ning sellestki, kuidas saadakse vallavanemaks. Seejärel viis Hardi Murula lapsed vallamajaga tutvuma. Kohtusime abivallavanemaga, raamatupidajatega, üldsekretäriga ja nende tööde- tegemistega. Üsna huvitav koht oli volikogu istungitesaal, kus me saime vastava haamriga lüües kinnitada oma klassi otsuse hästi õppida ja käituda. Kohtumise käigus kinkisid lapsed vallarahvale enda joonistatud pildid Maidla mõisakoolihoonest. Nüüd on meil olemas ülevaade sellest, mis tööd tehakse vallamajas siin elavate kodanike heaks (NB! 26. november oli ju kodanikupäev). Pärast huvitavat vallamajarallit veetsime lõbusalt aega oma õpetaja juures: küpsetasime vahvleid, mängisime mänge jne.
Siin on väike ülevaade Suslikute ja Jutulindude esinemisest kadripeol. Kvaliteet on kehva, sest digifotokas paremat ei suutnud välja võluda… aga lapsed olid see-eest väga vahvad ja tublid!
Ühel augustikuu hommikul kell viis, kui ma sõitsin jalgrattaga mööda Püssi tuhamäest, hakkas mulle silma see, udust ei paistnud välja muud kui taeva poole kerkiv korstnaga püramiid. Kuna fotoaparaati mul kaasas ei olnud, siis haarasin põuest videokaamera ning tegin nähtust foto sellega…
Aeg-ajalt ikka tuttavad saadavad mulle linke erinevate võistluste linke, kuhu võiks oma fotosid saata, kuid ma ei ole eriti agaralt nendest osa võtnud. Küll aga jäi mulle silma VKG poolt välja kuulutatud konkurss, kus oodati Virumaad tutvustavaid fotosid. Siis meenus mulle lahe tuhamägi, mis sai tallele pandud ning paremat tutvustust meie mägisele keskkonnale ei saagi olla.
Täna võin ma öelda, et see täiesti juhuslikult tehtud pilt, sai pärjatud II kohaga, mida ma ei osanud kuidagi oodata. Siit ka loo moraal, kui kunagi tekib kahtlus, kas pildistada või mitte, siis alati pildista, sest käest lastud võimalust, ei saa enam kunagi tagasi! Tehtud pilt võib aga osutuda pärliks sinu kollektsioonis.
Kuidas seletame lastele ja lastelastele mis on kiusamine? Üks New Yorgi õpetaja andis oma lastele järgmise ülesande: Iga laps sai omale paberilehe. Lapsed pidid kortsutama paberit, veeretama maas ja lööma seda, aga ei saanud rebida katki. Seejärel pidid lapsed oma paberid sirgeks silitama ja vaatama kui must ja plekke ning kortse täis oli paber. Siis pidid lapsed paluma andeks paberilt. Aga need jäljed ei kao kuidagi, isegi kui väga üritaks saada paberit puhtaks ja siledaks. Samasugune jälg jääb kiusatu hinge pärast kiusamist. Andeks palumisest hoolimata need armid ei kao iialgi kuhugi. Sellest testis osalenud lapsed said väga hästi aru kiusamise kahjulikkusest. .
ÄRA KANNA HELKURIT PÕUES, KUI SA LIIGUD ÕHTUL ÕUES! LAS SEE KIIKUDES VÄLJAS SÄRAB, AUTOJUHT SIND MÕTTES TÄNAB! NII EI SEA SA ENNAST OHTU, EGA POLITSEIGA KOHTU 🙂