Volbripäev 2014

Täna pidasid Maidla Kooli lasteaed ning algklassid Liimala rannas volbripäeva pidu.

Enne kui peokohta jõudsime, näidati lastele mismoodi räimed laevalt maale saavad.

Nõid Naima (mõned tunnevad teda ka Naima Männardi nime all) oli täiskasvanutele kingituseks saatnud sümboolsed luuad, millega küll kõrgelt lennata ei saa, kuid väikese fungi annavad siiski sisse.

Õpetajatele anti kaela kivid, et nad oleksid lastele heaks eeskujuks ning hoiaksid veest eemale. Päeva lõpuks võib öelda, et see ennetustöö mõjus, ükski õpetaja ei jooksnud vette!

Edasi nautisime kõik ilusat ilma ning õpetaja Pille ja õpetaja Merikese poolt organiseeritud tegevusi. Isegi kõht sai täis söödud ning nõiad lendasid koju tagasi pikka nädalalõppu nautima.

PIDID LÕPUS JA LÕIKUDE VAHEL

Suslikud 500

Alles see oli, kui Suslikud alustasid kooliteed, alles nad  tähistasid oma  100. koolipäeva 9.02.2012.a-l…

Täna, 28.aprillil 2014, on  Madli Liisi, Joeli, Siimu, Marteni, Tairo 500. koolipäev!

Palju, palju õnne, kallid Suslikud! Olete vahvad ja väga tublid olnud!

Meile olulist sündmust tähistasime Kiviõlis Maidla Mõisa Köögi kohvikus piduliku lõuna ning tordiga.

Kooli  lõpetamiseni on jäänud ainult 1075 koolipäeva 🙂

Orsi

Orsi tegi oma Maidlas veedetud aastast kokkuvõtte:

See imeline EVS aeg – 9 kuud, hakkabki lõpusirgele jõudma.  Orsi ärasaatmispidu saab toimuma 30.mail, kõik mõtted ja ettepanekud teretulnud!

Häid mehi, kes ei huvitu poliitikast, karistatakse sellega, et neid hakkavad valitsema neist halvemad mehed.

Häid mehi, kes ei huvitu poliitikast, karistatakse sellega, et neid hakkavad valitsema neist halvemad mehed – Planton

Minuni jõudis Lüganuse valla aprillikuu häälekandja “Valla Sõnumid” ning minu kahtlused Lüganuse vallavalitsuse osas leidsid kinnitust – see  koosseis ei tegutse mitte valla huvides, vaid käputäie inimeste eesmärke silmas pidades, kes seisavad võimule ligemal.  Hea näide sellest on Ingrid Härm, kelle väärtushinnangutest (või õigemini nende puudumisest) sai avaldatud petitsioon. Kuna komisjonis olid inimesed, kellel on Ingrid Härmiga ühine minevik, mida ei saa varjata, siis otsustati asi teistmoodi lahendada ning leida oma sõbrannale uus töökoht. Muidugi see ei häiri kedagi, et inimene ei oska isegi mitte Facebooki lehte teha, vaid teeb uue kasutajakonto, kuid vallavalitsuse liige Virje Härm on samasuguste oskustega. Soovitan endale need oskused sisse osta, sest sellised kasutajakontod rikuvad Facbeooki kasutamistingimusi. See selleks…

Muidugi on tõsiseks probleemiks üldse inimeste huvi. Kui võtta ette rahvaküsitlus, mis uuris inimeste arvamust valdade liitumise kohta, siis see näitab ikka äärmist ükskõiksust

kui kogu rahva saatust otsustab sisuliselt ainult kümnendik inimestest, siis tunnevad nad, et  on valitsemisest täiesti kõrvale jäetud ning ei soovigi sellest osa võtta. Muidugi kohalikel valimistel oli osalusprotsent kõrgem (63%), kuid tegemist on regulaarse sündmusega, millega ollakse juba harjunud, kuid valitsemise juures on vaja otsuseid teha palju tihedamalt, kui kord nelja aasta tagant ning siinjuures on ka inimestel oluline osa kaasa rääkida.

Tegelikult on mul sama tunne Kiviõli linna osas, sest mind ei seo linnaga midagi muud, kui käin kord aastas laste kommipakil järel ning viimane aasta jätsin isegi selle käigu ära ning ostsin paki lapsele poest. Kui mul tekib selle linnaga mingi kohustuslik side (nagu mul on hetkel Maidla Kooliga), siis minu suhe muutub kindlasti.

Minu sekkumise ainukeseks põhjuseks ongi tegelikult  Maidla Kool. Klassileht kajastas siiani ainult kooli tegemisi, kuid selle lehe kontseptsiooni sai muudetud ning nüüd kajastame kõiki sündmuseid, mis mingil moel puudutavad Maidla Kooli või mõisahoonet. Üritan kõikidest asjadest inimese keeles rääkida ning annan võimaluse ka teistel sõna võtta, äkki see tõstab inimeste usku sellesse, et ka nemad võivad vallas asju muuta ning vallavalitsus ei juhi mitte neid,  vaid nemad vallavalitsust. Klassilehest sai Maidla eest seisja!

MAIDLAST MAAILMA!