Esimese klassi õpetajale kaasa tundes

Väike poiss sikutab lasteaias õhtul säärikuid jalga ja kutsub õpetaja appi.
Õpetaja tõmbab ja poiss lükkab, kuid asi edeneb üsna visalt. Viimaks lähevad väikesed säärikud jalga. Vaevalt jõuab õpetaja otsmiku higist kuivaks pühkida, kui poiss ütleb:
“Õpetaja, mul on säärikud vales jalas!”
Õpetaja vaatab järele ja hakkab peaaegu nutma – ongi valesti. Säärikuid jalast tirida pole kergem kui neid jalga tõmmata, kuid siiski säilitab ta rahu, kuni nad üheskoos mõlema toiminguga hakkama saavad.
Nüüd teatab poiss. “Õpetaja, need pole minu säärikud!”
Õpetaja hammustab keelde, ehkki tahaks kiljuda: “Miks sa seda kohe ei öelnud?”
Uuesti punnitavad nad säärikuid jalast maha kiskuda, ja niipea kui see on tehtud, selgitab poiss: “Need on minu venna omad. Emme käskis mul nendega käima hakata.”
Õpetaja ei oska enam naerda ega nutta. Sellegipoolest võtab ta oma hingejõu ja ihurammu kokku ja aitab säärikud veel kord jalga.
Poisile jopet selga upitades küsib ta: “Ja kus su kindad on?”
“Ma panin nad säärikute sisse,” ütleb poiss.

Reipalt koolipinki 2008

 
Iga aasta septembrikuu teisel reedel toimub Maidla koolis üritus “Reipalt koolipinki”! Sellel aastal oli ka minul põhjust sellest osa võtta, sest nagu ka kooli direktor soovitas lapsevanematel kooliasjadest osa võtta, siis mina endale seda kaks korda öelda ei lase.
Üritus algas sellest, et kogu kool aeti välja ning jagati gruppidesse kus olid esindatud erinevate klasside õpilased, et teandmistepagasit võimalikult ühtlaselt jaotada. Seejärel jagati igale võistkonnale paber kolmeteistkümne punktiga mida nad pidid läbima ning igas punktis esitati küsimusi millele nad pidid võimalikult täpselt vastama. Võistlus ei olnud mitte kiiruse vaid täpsuse peale, kuid see soovitus oli kindlasti teisejärguline, sest pärast stardipauku panid kõik võistkonnad jooksu ning peagi tulid tagasi sinna kust olid alustanud, sest nende otsitav punkt ei olnud üldse selles suunas kuhu nad olid tormanud. Oli ka mingi reegel, et kõik võistkonnad peavad teineteisel käest kinni hoidma, kuid seda reeglit rikuti massiliselt ning oli näha, et mõned ei võta teise käest kinni isegi mitte surma ähvardusel
Sai siis üritusest ka mõned fotod, kuid põhirõhk läks video peale, kuna kahte asja korraga teha ei saa.
 
 

1. september 2008

Aktusel võtsid sõna klassijuhataja Karmen Tõnnisson, direktor Aita Kivistik ning vallavanem Arno Kodu.Kui tavaliselt esinetakse 1. klassi lastele, siis seekord esinesid 1. klassi minevad lapsed teistele. Luuletuse esitas Evelin ning lauluga tuli välja Tomas.Uutele koolijütsidele jagati kätte kohvrid vajalike õpikute ja vihikutega ning said kätte oma õpilase staatust kinnitava dokumendi – oma esimese õpilaspileti.Pärast lõpuaktust viidi abiturientide poolt lapsed nende koduklassi,mis asub Maidla Lasteaiaga ühes majas. Lapsed said ka esimest korda tahvlile oma nime kirjutada. Minu lapsepõlvest erinevalt ei ole tahvel enam must või roheline ning kiri valge, vaid tahvel on ilus valge ja kiri on see, mis valgust neelab.

Aktusel võtsid sõna klassijuhataja Karmen Tõnnisson, direktor Aita Kivistik ning vallavanem Arno Kodu.Kui tavaliselt esinetakse 1. klassi lastele, siis seekord esinesid 1. klassi minevad lapsed teistele. Luuletuse esitas Evelin ning lauluga tuli välja Tomas.Uutele koolijütsidele jagati kätte kohvrid vajalike õpikute ja vihikutega ning said kätte oma õpilase staatust kinnitava dokumendi – oma esimese õpilaspileti.
Pärast lõpuaktust viidi abiturientide poolt lapsed nende koduklassi,mis asub Maidla Lasteaiaga ühes majas. Lapsed said ka esimest korda tahvlile oma nime kirjutada. Minu lapsepõlvest erinevalt ei ole tahvel enam must või roheline ning kiri valge, vaid tahvel on ilus valge ja kiri on see, mis valgust neelab.

Sai käidud kooli ees ka ühispildistamisel. Allpool ongi siis kooli poolt tehtud pildid.

PILDID