MAGYAR HÈT

UNGARI NÄDAL 

ESMASPÄEV, 17.02.2014

Teise suure vahetunni ajal kutsus Evely õpilasi Ungari lippu meisterdama.

 6. tunni sisustas Orsolya koos oma sõbraga.  Orsi näitas meile ungarikeelseid     sõnu, mis on eestikeelsetega üsna sarnased, õpetas tähestikku. Saime näha ungari keele pikimaid                                                                                                   sõnu. NB! Kõige pikem sõna koosneb 67 tähest!

Nägime väikseid ungarikeelseid episoode restoranist ja poest. Püüdsime kõigest aru saada.

Lõpuks õppisime kõik koos ungari keeles laulma sünnipäevalaulu, mille ettekanne toimus  noortekas sünnipäevalaps Gerrile.

TEISIPÄEV, 18.02. 2014

Ungari nädala teisel päeval õppisime laulma Ungari rahvalaulu ning  lapsed said kujundada käejälgedega  puna-valge-rohelise lipu. Päeva lõpetas spordipäev.

KOLMAPÄEV, 19.02. 2014

Täna tutvustasid ja õpetasid meile Orsi ja Tamasi  Ungari rahvatantsu. Selgusid ka ungari keele  tunnikontrolli tulemused. Need, kes  töö koos kommiga tagasi said, läbisid testi ! 🙂

Täname õpetaja Tiina Heinlat!

Minu ettepanek anda Maidla Kooli õpilastele võimalus harida ennast neid huvitavates valdkondades, pakkudes lisalugemist ning enesetäiendamise võimalust, jõudis Lüganuse Keskkooli ajalooõpetaja Tiina Heinla kõrvu, kes pakkus Madis Uljam Teulile võimaluse võtta osa XXIV Üleriigilise ajaloo-olümpiaadi I voorust, kus ta saavutas eestikeelses arvestuses 5.-6. koha.
Täname õpetajat, kes ei pidanud paljuks ka laupäevasel päeval oma õpilastega tegeleda ning Maidla Kooli ajaloo õpetajale on siin mõtlemiskoht, millele ma pöörasin juba aasta tagasi tähelepanu, kuid midagi pole muutunud!

Uljam Teuli

Playbox 2014

Playbox on laste esitlus omavalitud loost. Sellel korral sai esitlusest teha ka video, nii et nüüd on laste oma muusikavideo 🙂
Võistluse võitsid Jutulinnud oma esitlusega loost Ursula – “Heiki”!

Teise koha sai 7.-8. klass oma looga
Edgar Savisaar – “Kaunis maa”

Kolmanda koha sai 4. klass looga
Nicky Romero – Toulouse

Neljanda koha võitis 9. klass looga
… – …

Niikaua kuni kohtunikud otsust tegid, lahutasid publiku meelt Suslik Liis ja Marta Mariko etendusega “Võlusõna”