MAGYAR HÈT

UNGARI NÄDAL 

ESMASPÄEV, 17.02.2014

Teise suure vahetunni ajal kutsus Evely õpilasi Ungari lippu meisterdama.

 6. tunni sisustas Orsolya koos oma sõbraga.  Orsi näitas meile ungarikeelseid     sõnu, mis on eestikeelsetega üsna sarnased, õpetas tähestikku. Saime näha ungari keele pikimaid                                                                                                   sõnu. NB! Kõige pikem sõna koosneb 67 tähest!

Nägime väikseid ungarikeelseid episoode restoranist ja poest. Püüdsime kõigest aru saada.

Lõpuks õppisime kõik koos ungari keeles laulma sünnipäevalaulu, mille ettekanne toimus  noortekas sünnipäevalaps Gerrile.

TEISIPÄEV, 18.02. 2014

Ungari nädala teisel päeval õppisime laulma Ungari rahvalaulu ning  lapsed said kujundada käejälgedega  puna-valge-rohelise lipu. Päeva lõpetas spordipäev.

KOLMAPÄEV, 19.02. 2014

Täna tutvustasid ja õpetasid meile Orsi ja Tamasi  Ungari rahvatantsu. Selgusid ka ungari keele  tunnikontrolli tulemused. Need, kes  töö koos kommiga tagasi said, läbisid testi ! 🙂

Täname õpetaja Tiina Heinlat!

Minu ettepanek anda Maidla Kooli õpilastele võimalus harida ennast neid huvitavates valdkondades, pakkudes lisalugemist ning enesetäiendamise võimalust, jõudis Lüganuse Keskkooli ajalooõpetaja Tiina Heinla kõrvu, kes pakkus Madis Uljam Teulile võimaluse võtta osa XXIV Üleriigilise ajaloo-olümpiaadi I voorust, kus ta saavutas eestikeelses arvestuses 5.-6. koha.
Täname õpetajat, kes ei pidanud paljuks ka laupäevasel päeval oma õpilastega tegeleda ning Maidla Kooli ajaloo õpetajale on siin mõtlemiskoht, millele ma pöörasin juba aasta tagasi tähelepanu, kuid midagi pole muutunud!

Uljam Teuli

Playbox 2014

Playbox on laste esitlus omavalitud loost. Sellel korral sai esitlusest teha ka video, nii et nüüd on laste oma muusikavideo 🙂
Võistluse võitsid Jutulinnud oma esitlusega loost Ursula – “Heiki”!

Teise koha sai 7.-8. klass oma looga
Edgar Savisaar – “Kaunis maa”

Kolmanda koha sai 4. klass looga
Nicky Romero – Toulouse

Neljanda koha võitis 9. klass looga
… – …

Niikaua kuni kohtunikud otsust tegid, lahutasid publiku meelt Suslik Liis ja Marta Mariko etendusega “Võlusõna”

Õuesõppe tunnid Oandu jahimajas ehk metsaloomi toitmas

Septembri lõpus kuulutas Maidla Jahimeeste Selts välja aktsiooni “Tammetõrude kogumine”,  mille käigus pidid lapsed korjama talveks metsaloomadele tammetõrusid ja talvel lubati anda ka neile võimalus need tõrud ise metsa viia. Kuigi kohe  tuli  otsa Eesti Vabariigi “100 tamme” aktsioon, jäi siiski tõrusid piisavalt üle, et ka loomad said oma jao kätte. Väga palju tõrusid sai kokku kogutud Rakvere teatripargist, mille külastus jäi poolele teele ette, kui sai kodututele koduloomadele tähelepanu pööratud.  Selle väljasõidu käigus ei unustatud ära ka metsloomi!

24. jaanuaril pidi aktsioon aset leidma, kuid suurte külmakraadide tõttu oli mõistlik lapsed toas hoida ning üritus lükati edasi. 7. veebruaril oli ilm lõpuks nii pehme, et sai  loomadele tõrud ära viidud ning jahionnis lõkketuld imetletud.

Alguses jõudsid metsa lasteaialapsed ja need mudilased, kes olid just lasteaiast koolimajja pääsenud, ehk siis Särasilmad:

PILDID

Teise satsiga viidi metsa ülejäänud koolilapsed. Jutulinnud jäid kahjuks sellest aktsioonist välja, sest nemad talveks loomadele toitu ei kogunud. Loodetavasti järgmisel aastal on hakkajamad!

PILDID