Ilus emakeel

Soomlane ja rootslane hakkasid vaidlema selle üle, et kumma emakeel on ilusam. Kuna nad ei suutnud kuidagi kokkuleppele saada, siis nad küsisid abi inglise filoloogilt. Filoloog palus mõlemal tõlkida oma emakeelde Percey Shelley luuletuse:

“Island, island,
Grassy island,
Grassy island’s Bride.”

Soomlane tõlkis esimesena ning soome keeles näeb see luuletus välja nii:
“Saari, saari,
Heinäsaari,
Heinäsaaren Morsian.”

Nüüd oli rootslase kord ja tulemus on siin:
“Ö, ö,
Hö ö,
Hö öns Mö.”

“Sipsik” – 09. oktoober Jõhvis

Teeme koolielu vaheldusrikkamaks ning lisame sellesse veidi rohkem kui argipäevaõppimine annab – läheme teatrisse.

Toolid on meie jaoks juba ostetud ja buss sooja pandud, kuid ükskõik kui väga klassijuhataja ka ei tahaks, ei suuda ta kõikide laste pileteid kinni maksta. Ma tegelikult arvan, et ega ta vist väga ei tahagi ning palub seda laste vanematel teha. Nii et lapsevanemad, kes te nagunii siin lehel ei käi (minu arvamus põhineb kontrollitud faktidel, millega saab tutvuda SIIN!) kui see info jõuab siiski õigete inimesteni, siis:

Teatripileti eest küsitakse 70 kr, mille sees on istekoht ja lubatud etendust vaadata ja kuulata algusest kuni lõpuni.

30 kr tahab saada aga bussijuht, kes lubab siis bussis sees sõita Maidlast kuni Jõhvini ning tagasi ka, kiirusega alla 90 km tunnis.

Arvestades saabuvat matemaatika kontrolltööd, soovitan lastel see tekstiülesanne lõpuni lahendada ning õige vastus sobivates kupüürides kooli kaasa võtta või siis pangateenuseid kasutades klassijuhataja kontole ülekanne teha: 1103911794. Mina täna proovisin, sinna mahub küll veel raha, tagasi ei saadetud midagi. Proovime siis kõik koos, kas saab selle poti täis või mitte?

Tere sügis!

Ainuke kellele meie klassist meeldib sügis, on Liis. Pole ühtegi teist aastaaega, kus oleks nii palju värve. Ei anna kevadlilled ega suverohelus ka nii palju erinevaid toone kui seda on sügiseti. Sügis on see aastaaeg, kui meie tehtud tööd kannavad vilju, kui saab eksimatult aknast välja vaadates aru, kas tegemist on öö või päevaga ning kummikutega ringi käia on moodne.

Suve lõpp on alati küll natuke kurb ning seda suve hõngu, ma oma kaameraga, nädalalõpus ka kooli hoovis püüdmas käisin, kuid 23. septembril kell 00.18 algab SÜGIS!

Reipalt koolipinki 2009

Täna siis oli koolis jällegi meelelahutuslik üritus “Reipalt koolipinki”. Eelmine aasta kirjutasin ma, et see toimub iga aasta septembri teisel reedel, kuid tänavu oli liisk langenud esmaspäevale.

Minu videokaameraga tehtud ülesvõtet näete allpool. Kui arvuti ei ole enam esimeses nooruses või internetiühendus on aeglane, siis video üleval paremal nurgas on “HD on” nupp, sellel vajutades, lülitate kõrgresolutsiooni välja ja video hakkab pareminini jooksma.

Lapsevanemad, andke endast märku!

Nagu hiljuti selgus, ei ole enamus lapsi klassis üldse teadlikud sellisest asjast, nagu nende klassi koduleht! See tekitab aga küsimuse, et kas lapsevanemad ikka on?!

Et teada saada, kes ja kui palju sellel lehel oleva informatsiooniga ennast üldse kursis hoiab, palun alla kommentaaridesse oma nimi kirja panna, et siis saab teada, kas koduleht on lapsevanemate poolt aksepteeritud infoallikas või kirjutame me iseendale ja võõrastele.

Ootame siis kiiret vastukaja, sest kui klassijuhataja lehe pidamise huvi kaotab ja ma jään seda üksi vedama, siis saab selle lehe kättesaadavus olema väga kitsale ringile!!!

Meeldiv üllatus!

Täna, maagilise kuupäevaga (09.09.09) hommikul, ootas mind ees väga meeldiv üllatus. Meie Mirjam tõi mulle imelise kingituse – POHLAKORVI!

SUUR AITÄH SULLE, KALLIS MIRJAM!

Siin see on:

Kuidas lühendada õppeainete nimetusi?

Teadupärast on õppeainete nimetused juba eelnevalt paika pandud ning kuna nad on sellised pikad ja lohisevad, ei mahu ära ka päeviku reale ja on ebamugav välja öelda, siis  on neid ikka ajast-aega lühendatud. Välja on kujunenud küll mingid tavad, kuid ametlikku reeglit selle kohta vist ei olegi olemas, kuidas peaks õppeainete nimetusi lühendama? Tegeliku põhjuse selliseks aruteluks andis see, et uue õppeaine tekkides leidis päevikus endale koha aine nimega “MUTILASK” ning igaüks võib siis arvata, millise õppeianega on tegemist. Igatahes kui fantaasia käiku lasta, siis peaks olema tegemist päris lõbusa tunniga…

Äkki siis keegi valgustab mind ja annab vihjeid, kuidas oleks võimalik õppeainete nimetusi lühendada ning kas nendest on võimalik teha ka ka kahetähelisi lühendeid tabelite tarvis? Minu enda versioonid näevad välja sellised nagu allpool tabelis pakutud, kuid teiepoolsed ettepanekud on oodatud kommentaarireal.

Õppeaine nimetus Lühendatud nimetus Lühend
Kunsti ja käsitööõpetus Kunst
Eesti keel Eesti k EE
Muusikaõpetus Musa
Matemaatika Matem MM
Loodusõpetus Loodus LO
Mudilaskoor Koor MK
Kehaline kasvatus Keh Kasv KK
Liiklusõpetus Liikus
Informaatika Info IT

1. september 2009

Esimene koolipäev Maidla Põhikoolis ei piirdunud mitte ainult avaaktusega vaid avati ka jalakäijatele ja jalgratturitele mõeldud kergliiklustee Maidla ja Savala vahel. Valitud pildid sellest sündmusest on vaatamiseks ülesse pandud alljärgnevas esitluses.

PILDID

Tere kool!

Pilt 6803

Alanud on uus õppeaasta ning täna ei olnud enam Teie need kõige tähtsamad, kelle ümber kogu tants keerles. Nüüd on kooli tulnud uued lapsed kes avastavad enda jaoks aabitsatõdesid ja alustavad oma haridusteed. Tore oli näha, et kõigil oli hea tuju ning keegi ei kurvastanud, et peab jälle iga päev koolis hakkama käima ja soe suvi on seljataha jäänud. Proovime siis üheskoos selle kodulehe jälle ellu äratada mis on nagu suveunes olnud, sest teda on nii vähe lugemas käidud. Kuid milleks piirduda ainult lugemisega? Nagu õpetaja Karmen kutsus ülesse kooli kodulehele kirjutama, arvan ma, et igaühel kellel on midagi teistele öelda, saab seda teha ka klassi kodulehel! Kui ise ei saa hakkama, küsige klassijuhatajalt või arvutiõpetajalt nõu ning Teie mõtted jõuavad hoobilt kõigini maailmas! Ja see ei käi mitte ainult laste kohta, ma ootan ka lapsevanemaid klassi tegemistest osa võtma!

PILDID