Maidla Põhikool 85

Maidla Põhikool alustas oma tegevust 85 aastat tagasi. Kindlasti saab parema ülevaate sünnipäevast kooli kodulehelt, Jutulindude osa oli seekord meeleolumuusika pakkumises pidulikus avamisürituses koori koosseisus ning õhtul pimeduse saabudes võis näha värviliste tuledega valgustatud mõisahoonet. Väike ülevaade sellest siis alljärgnevalt piltide näol.

Maidla Põhikool alustas oma tegevust 85 aastat tagasi. Kindlasti saab parema ülevaate sünnipäevast kooli kodulehelt, Jutulindude osa oli seekord meeleolumuusika pakkumises pidulikus avamisürituses koori koosseisus ning õhtul pimeduse saabudes võis näha värviliste tuledega valgustatud mõisahoonet. Väike ülevaade sellest siis alljärgnevalt piltide näol.

PILDID

Sõnaus

Pipi sisustas oma vaba aega sellega, et mõtles uusi sõnu välja ja siis otsis neile vastet. Nüüd on President Toomas Hendrik Ilves välja tulnud sarnase plaaniga, kuid eesmärgiks on juba nähtud asjale uus nimetus anda.
Seda, et meie keel on võõrsõnadest risustatud, ei vaidlusta enam keegi. Kui 90ndate aastate alguses vastati minu pärimisele “OK”, siis ma jäin hämmeldunult kuulama, et mis see vastus siis oli. Nüüd aga on “OK” nii ees kui taga, muudest sõnadest rääkimata…

Igas arenev keel peab olema jätkusuutlik ka ilma võõrsõnade laenamiseta, jättes paika keelele omapärased reeglid ja kasutusmugavuse. Kuigi kasutusmugavus ongi just see, mis tingib võõrsõnu igapäevaelus kõnekeelde imbuma. Ähvardavaks ohuks on see, kui samad mugavussõnad tulevad ka igapäevases kirjakeeles kasutusele. Kuna meie keelt räägib niigi vähe inimesi ning see arv järjest väheneb, siis üheks parimaks mooduseks inimesi oma emakeeles rääkima saada, on luua vastavalt vajadusele uusi sõnu.

Seekord kutsutakse ülesse keskenduma uute sõnade leidmisel riigi ja ühiskonnaga seotud teemadel. Kuna elu on näidanud, et sõnade loomisel pole vanus ja sugu määravad ning mõnel juhul võivad omandatud teadmised fantaasiat piirama hakata, siis soovitan kõigil kes ennast eestlasteks peavad, antud teemal kaasa mõelda ning õnnestumise korral ka oma jälg meie keele ajalukku jätta!

Sõnavõistluse koduleht

Uue kooliaasta eel

TERE!

Pole ju enam mingi saladus, et uus kooliaasta koputab uksele. Tänase seisuga on selleni  jäänud ainult 2 nädalat.

Ma kujutan juba ette, et teie peredes toimuvad suured ettevalmistused. Kooliasjad tahavad ju uuendamist ja täiendamist. Olen ise ka sel aastal kõige selle  sigina-sagina sees ja tean, mida tunnete 🙂 Saadan minagi ju esimest korda lapse kooli.

Et natukene teile abiks olla, püüan kirja panna need vajalikud tarbed, mida kindlasti vaja läheb.

5 JOONELIST JA 5 RUUDULIST VIHIKUT. ( Soovitan neid, millel on juba äärejooned sisse trükitud)

KILEKAANED igale vihikule.

Õpikutele ÜMBRISPABERID.

ÕPILASPÄEVIK ( tavaformaadis, mitte pisikest märkmikutaolist!)

LÜHIKESED JA PIKAD DRESSID, SPORDIJALATSID.

VAHETUSJALANÕUD.

Pinalivarustus nagu ikka: 2 harilikku pliiatsit, tindipliiats, vildikad või värvipliiatsid. Liimipulk, käärid, teritaja, joonlaud. Kindlasti läheb millalgi vaja ka sirklit.

Kunstitarbed muretseb õpetaja Evelin Teppo, kuutasu 30 kr.

HOMMIKUEINE võimalus jätkub ka  uuel kooliaastal, kuid mitte enam tasuta. Hind hakkab olema 10 kr, millest 5 kr maksab vald ja teine osa tuleb perel maksta. Raha kogub klassijuhataja igal neljapäeval järgmiseks nädalaks. Hommikusöögi söömine ei ole kohustuslik, vaid tänuväärt võimalus.

Kui mingit infot veel laekub, täiendan seda  artiklit!

TÄIENDUS!!!!

Inglise keele õpetaja palus osta ka ühed kiirköitjakaaned, et sinna koguda töölehti!

Praegused ilmad on just parajad, et enne kooli meelde tuletada lugemine ( LOE 1 RAAMAT LÄBI!), arvutamine ja kirjutamine.

Toredat suvevaheaja lõppu!

Õpetaja Karmen