Kiviõli I Keskkooli teated 23.05.2016

1. Autaguse Noorte Mängude kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas meie kooli võistkond 6.-12. klasside arvestuses I koha! Purunes ka 60 aastat püsinud meie kooli rekord 60 meetri jooksus 7,7sekundit. Rekordi murdmisega sai hakkama Raiko Härm ja uus rekord on 7,8!  

2. Kooli kodulehel rahuloluküsitlus esmaspäevahommikuste infominutite kohta: https://goo.gl/iw35g5

3. Õpilased, palun vaadake oma e-postkasti, sest sinna tuleb palve osaleda õpetajatele tagasiside andmises.  

4. Täna peale aulas kogunemist kohtusid kõik kohvikutiimid, et arutada 30. ja 31. mai projektipäevade ning 1. juuni kohvikutepäevaga seonduvat.  

5. 27. mail kell 12.30 on kogu koolipere oodatud aulasse 9. klassi lõpukellale.  

6.  28. mail Kiviõli linnapäev. Rongkäik algab 11.00 Viru tänavalt kuuseplatsi juurest.  

7. 2. juunil võtame kokku kohvikutepäeva ning seejärel ronime tuhamäele.  

8. 3. juunil selle kooliaasta lõpuaktus.  

9. Eelmise neljapäeval, 19. mail külastasime kooliga Põhjamaade Sümfooniaorkestri kontserti Jõhvis. Saime kiita orkestri produtsendilt Kadri Talilt, kes ütles, et meie õpilased on asjalikud ja viisakad ning oskavad taolist kontserti kuulata. Pikk pai kõigile, kes kontserdil kohal olid!  

10. Reedel korraldatud evakuatsiooniõppus tulekahju korral käitumise läbi harjutamiseks õnnestus.

Kiviõli I Keskkooli teated 16.05.2016

1. Kooli kodulehel rahuloluküsitlus esmaspäevahommikuste infominutite kohta: https://goo.gl/iw35g5

2. Ida-Virumaa noorte korvpalliliiga U13 võistlustel saavutas I koha meie kooli võistkond koosseisus Jacek Uustal, Matthias Murula, Hardy Valter Geide ning II koha võistkond koosseisus Jarek Uustal, Sten Lillipuu, Markko Lillipuu.  

3. 2. klasside teadmisterallil saavutas  meie kool 161, 5 punktiga II koha!

4. Koolitoidu õpilaste koostatud menüüd sai sööklas proovida 9.-13. mail.
Vaata ülevaadet ja tulemusi siit: https://goo.gl/4xUONG

5. Täna, 16. mail on külas Valga Gümnaasiumi hoolekogu.  

6. Õpilased, palun vaadake oma e-postkasti, sest sinna tuleb palve osaleda õpetajatele tagasiside andmises.  

7. Selle nädala teisipäeval ja kolmapäeval on kantselei suletud.  

8. Kolmapäeval, 18. mail 1.-4. klassil võimalus vaadata filmi „Keskkonnasõbrake“.  

9. Järgmisel esmaspäeval, 23. mail peale kogunemist aulas saavad kokku kõik kohvikutiimid, et arutada 30. ja 31. mai projektipäevade ning 1. juuni kohvikutepäevaga seonduvat. Kui oled unustanud, millisesse kohvikusse kuulud, siis söökla juures on vahva infopost, kuhu selle nädala jooksul pannakse üles nimekirjad. Pöörduda võib ka oma klassijuhataja poole!  

10. 27. mail kell 12.25 on kogu koolipere oodatud aulasse 9. klassi lõpukellale.  

11.  28. mail Kiviõli linnapäev. Rongkäik algab 11.00 kuuseplatsilt.

Avatud uksed – 8. klass

 Kätte on jõudnud reede ja kolmeteistkümnes. Kelle jaoks hea, kelle jaoks halb kuupäev, kuid minu jaoks oli see kolmas ja seega viimane päev koolis. Olin jõudnud kaheksandasse klassi.

IMG_4293

Vene keele tund oli esimene millega sai päeva alustatud. Esimest korda nägin kui õpetaja kirjutas kuupäeva tahvlile välja sõnadega. Ehk aitab see tõesti lugemisoskuse arendamisele kaasa.
Õpetaja pani meie ette paberi kuue kuulsa inimese pildiga. Tammsaare jäi võõraks isegi pärast seda, kui sai mainitud, et see inimene oli 25 kroonisel rahatähel kujutatud. Õpetaja arvas, et meie oleme liiga vanad lastega võrreldes, et sellist asja mäletame. Küll aga ei olnud Koidula tundmisega lastel mingisuguseid probleeme. Äkki siis ei ole liiga vanad vaid liiga vaesed kui 100 kroonine on tuttav, aga 25 mitte 🙂

IMG_4299

Matemaatika tund tuletas mulle meelde, et kõiki arvutusi saab palju keerulisemalt teha kui mina neid teeksin. Mis tõestas veelkord väidet, et laiskus on edasiviiv jõud ning kui tahad probleemile kõige lihtsamat lahendust leida, siis anna see lahendamiseks laisale.
Majanduse tunnis oli juttu väärtushinnangutest. Veidi paradoksaalne oli noorte seisukoht, et reeglid on rikkumiseks ning neist ei pea kinni pidama, kuid teisi peab austama. Mina arvasin kogu aeg, et reeglid ongi selleks tehtud, et kõikidel oleks võrdselt hea olla…

IMG_4297

Matemaatika ja majanduse tunni vahele mahtus üks muusikaõpetuse tund kus õpilased tegid oma ettekandeid erinevate muusikastiilide osas. Päris huvitav kuulamine oli, kuigi muusika on üks minu nõrgemaid külgi ning isegi pärast tutvustamist ei suudaks ma erinevatel stiilidel kuidagi vahet teha.

IMG_4306

Kõik need tunnid olid sellised vaiksed ja asjalikud ja ma ei söendanud kuidagi oma fotoaparaadiga ringi klõpsutada. Eks tegelikult kaheksas klass on mulle täiesti võõras ka, sest väiksematega olen ma rohkem kokku puutunud, aga neid ei tunne ma üldse.
Ootasin huviga nende klassijuhataja tundi. Kui ma tööõpetuse klassi sisenesin, siis tuli mulle meelde minu enda kooliaeg – puidu lõhn ja tööpingid, saed ja puurid… Siis aga tuli klassi õpetaja Lembit ja ütles: “Täna on köögis küpsetamine!”

IMG_4391

Peab tunnistama, et see oli täielik pettumus. Tänu sellele, et köök oli nii valge ning fotoaparaadi säriaeg lühike, õnnestus hetkeks ka õpetaja Lembit köögis pildile püüda, kuid meiega küpsetama ta ei jäänud… Küll aga õnnestus köögis tabada pildile kõik need kokad kes koolipäeva lõpuks endale laua katsid ning koolinädala ühise söömisega lõpetasid!

Koolis käis Uljam Teuli

Avatud uksed – 5. klass

 Tänane päev viis mind jälle kooli, kus saja akna taga oli mind ootamas täispikk koolipäev. Olin võrreldes eilsega, kaks klassi kõrgemal astmel ning pidin hakkama saama viienda klassi õppematerjalide omandamisega. Tegelikkuses ei ole ma kunagi viiendas klassis käinud, sest koolireform oli mind viinud neljandast klassist kuuendasse, nii et nüüd sai ka see lünk haridusteel täidetud.

IMG_4169

Esimene tund oli matemaatika ja inimeseõpetuse ühisettevõtmine ning toimus õues. Väga kena algus päevale, kuna ilm oli lihtsalt liiga kevadine, et klassis istuda.
Saime teada kui suure jälje me keegi endast maha jätame ning kooli vahtrad said ka üle mõõdetud.

IMG_4199

Pärast matemaatika tundi ei pidanud ikka veel majja minema vaid sai õues edasi peesitada, tingimusel et mängitakse jalgpalli.
Need 5A klassi tüdrukud tegelevadki hetkel jalgpalli mängimisega, kuigi pildi peal võib pidada seda tegevust ekslikult ükskõik milliseks muuks ettevõtmiseks. Soovitasin neil siis mängust osa võtta oma võimete kohaselt ning juhendada neid, kes platsil palli taga ajavad. See tuli neil väga loomulikult välja nii, et kui treenereid on vaja, siis ei pea kaugelt otsima!

IMG_4235

Järgmises tunnis sai lapata granaatide ja tuumapommide ohutusjuhendeid. Olles varem käsigranaatidega kokku puutunud, siis võin öelda, et kaitseväes puuduvad täielikult sarnased infovoldikud ning vabalt võiks need väeüksustes kasutusele võtta.
Oli ka veidi igapäevasemaid teabelehti vee- ja liiklusohutuse kohta ning nii mõnedki neist võiksid laialdasemalt kättesaadavad olla, sest võib kindel olla, et erinevalt ametlikest väljaannesest, on need voldikud mida inimesed ka tõesti lugeda tahavad!

IMG_4269

Järgmine tund viis meid emakeele radadele ning ma sain ka tahvlil käe valgeks teha kui anti ülesandeks kirja panna rahvakalendri kevadised ja suvised tähtpäevad. Pakkusin välja, et õpetaja Aili sünnipäev võiks küll üks nendest suvistest tähtpäevadest olla.
Taoline pugemine tasus ennast kuhjaga ära, sest järgmine vahetund pakuti mulle kohvi.

IMG_4288

Viimase tunni ajal,  saime tuttavaks ka inglise keele õpetaja Valentinaga kelle naasmise üle oli õpilastel väga hea meel.
Klass oli muidugi kummaliselt lage ning siis selgus ka põhjus – selles klassis toimusid riigieksamid ning kõik asjad pidi seintelt maha võtma. Loodetavasti naaseb elu peagi taas seintele.

Päeva lõpetas tantsutrenn, kus valmistuti kohvikutepäeva etteasteks. Nüüd oli juba tunda, mida tähendab päev koolis. Väike puhkus ja homme uue hooga!

https://vimeo.com/166348516

Avatud uksed – 3. klass

Kolmas klass oli avatud uste nädalaks oma klassi üles seadnud majakad, et nende tuled meelitaksid vanemad kohale ning minu puhul see töötas. Tegelikult ei olnud mind üldse vaja meelitada, sest kui mulle pakutakse võimalus oma laste tegemistest osa võtta, siis löön võimalusel alati kampa.

IMG_4087

Kolmapäevane koolipäev oli see kord eriti lühikene – alguses õpid numbrid selgeks, siis loed inimesed kokku ning lõpuks vaatad, kas kõikidele ikka sööki jagub. Sellel nädalal pole söömine ka niisama lihtne, vaid pead toitu hindama läbi foori värvide.

IMG_4116

Selle lühikese koolipäeva viis terves mahus läbi õpetaja Ülle. Natukene on muidugi kahju, et teiste õpetajate tundides ei saanud käia, kuid kuna tegemist on klassijuhatajaga, kes annab nagunii enamikest tundisest, siis kaks tundi pole sugugi palju. Ehk õnnestub teiste õpetajate tunde külastada mõnel järgmisel korral.

IMG_4089

Selleks et klassis keegi ringi ei jookseks, vaid kõik saaksid oma keskmisest kiirema liikumiskiirusega edasi kulgeda kusagil avaramal platsil, on mööbel paigutatud väga nutikalt – nagu labürindis. Pead kogu aeg oma liikumissuunda muutma, nii et isegi kõndides pead vaatama kuhu lähed, jooksmisest ei saa juttugi olla!

IMG_4093

Mulle eraldati tool garderoobi kõrval klassi tagumises pingis.  Tänapäeval on tagumine rida nende õpilaste päralt kes saavad suurepäraselt ise õppimisega hakkama ning õpetaja ei pea neid kogu aeg korrale kutsuma. Seega sattusin ma heasse seltskonda ja näib et olen usalduse välja teeninud, kuigi see oli minu esimene tund.

IMG_4099

Kuigi ma ei hinda ennast õpetajana kõrgel, sain ka mina oma teadmisi jagada, et kuidas kergemini kahekohalisi arve kokku liita. Loodetavasti on edaspidi selleks ka kellelgi kasu, sest kui inimesed ei otsiks võimalusi, kuidas asju lihtsamalt teha, siis oleksid kõik leiutised olemata.

IMG_4123

Inimese õpetuse tunnis hindasime iseennast erinevatel elualadel ning sellest valmis suunadiagramm mis näitas kui erinevad me tegelikult oleme. Tõsi, mõni oli enda vastu väga kriitiline ning arvas, et ta ei oska eriti midagi ning teisel kõrval puudus igasugune enesekriitika. Eks see on ka tegelikult üks osa sellest hinnangust mis näitab kas inimene areneb veel kuhugi edasi või on ta oma võimete tipus.

IMG_4111

 Kui see kaardipakk nüüd oma erinevate tahkudega laiali jaotada, siis mina valiksin kaanepildi. Kui õpetaja palus igal lapsel valida see kaart mis iseloomustaks tema hetkemeeleolu, siis Kadi valis ÕNNELIK. Küsimuse peale, et miks see tunne on valdav, vastas tüdruk – sest isa on koolis. Nii et kui vähegi võimalik, siis tehke oma lapsed õnnelikuks ning minge ja elage nende tegemistele kaasa.

Minu jaoks oli see esimene aasta Kiviõli I Keskkoolis ning siia kooli sattusin ma oma lastega koos sellepärast, et leida parem õpikeskkond. Kas ma olen selle leidnud? Tegelikult olen. Muidugi on positiivne see, et ma pole aasta jooksul pidanud kokku puutuma ühegi probleemiga, kuid tegelikult on probleemide lahendamine just see, mis näitab tugevust. Küll aga tegeletakse väga innukalt igasuguste probleemide ennetamisega ning igal sammul küsitakse nii õpilaste, õpetajate kui ka lapsevanemate arvamust.
Minu enda õnn seisneb muidugi selles, et lõpuks ometi saan ma tegeleda sellega mis on mulle kõige olulisem – jäädvustada laste lapsepõlve ning lõpuks olen ma leidnud lapsevanemad kes hindavad seda sama kõrgelt kui ma ise. Tänan teid!

Kolmanda klassiga küll luurele ei läheks, sest seda kui nad luuravad on väga kaugele kuulda, kuid õppida on koos nendega lahe!

Kiviõli I Keskkooli teated 09.05.2016

1.  Tunnustame väga tublisid heategevuslikul teatejooksul osalejaid!
5. klassi võistkond koosseisus Mirtel Põdra, Siim Vernik, Marita Pungas, Roland Kardava, Uljana Pankova, Anastassia Ilus, Valeri Vilkel, Aleks-Mark Toomsalu saavutas I koha!
6. klassi võistkond koosseisus Ursula Kruševskaja, Jana Provotorova, Kristi Männisalu, Cärol Soppe, Jacek Uustal, Hardy Valter Geide, Markko Lillipuu, Aleksandr Ruusamäe saavutas III koha!
7. klassi võistkond koosseisus Gerel Atheron Normak, Isabel-Mary Roos, Kristina Reimer, Äliis-Cadily Hindre, Stiven Tsõnduk, Raiko Härm, Robin Põld, Martin Peri saavutas II koha!
8. klassi võistkond koosseisus Helena Heinjärv, Erika Molotov, Susanna kaukes, Nele Rumm, Diana Hõbesaar, Stella Saul, Egert Virkebau, Jarmo Nurme, Artur Rumask, Andero Eiche saavutas III koha!
9. klassi võistkond koosseisus Natali Raudsik, Ragni Nikiforov, Andreas Veske, Remi Molotov, Erik-Ivar Palu, Kaur Murula saavutas 4. koha!

2. Laulurõõmul osalenud lapsed saavad tänutäheks kontserdi videosalvestusega plaadi. Salvestuse autor Uljam Teuli  Klassileht.
Laulurõõmu pakkumise eest teeme pai:
Lota-Liisa Kivipalu
Karola Kolpakov
Nicole Dmitrijeva, Jekaterina Ruusamäe, Irina Trunjova
Mia-Arabella Tüür
Johannes Kaukes
Emilia Pärtna, Evangelina Mia Laanemäe
Sandra Taukus
Carolina Laasner
Mia Paist
Selina Šnaider
Ave-Mai Ahven
Ave-Mai Ahven, Lisette Aamer, Maria- Helene  Kriisa
Helis Kärbo
Madli Liis Teuli
Mirtel Põdra, Melani Lindeberg
Kelli Krüüger, Stella Saul
BÄND „Oleme koos lihtsalt“
BÄND „Yell of Light“

3.  Emadepäeva kontserdil esinenud õpilasi ja nende juhendajaid oodatakse kell 11.00 kooli sööklasse, et edastada kiitus ja tänu 😉

4.  Sel nädalal kuldvillaku finaali: põhikool 10. mail ja gümnaasium 12. mail.

5.  9.-13. maini on meie koolis Avatud Uste nädal!

6. Lapsevanemad, õpilased ja õpetajad saavad oma e-mailile lingi tagasiside küsitlusele.

7.  Sel nädalal on kooli sööklas õpilaste koostatud n-ö unistuste menüü. Iga õpilane saab hääletada, kuidas toit maitseb. PUNANE pallike, kui toit maitseb suurepäraselt; KOLLANE pallike, kui toit käib kah ja ROHELINE pallike, kui toit polnud just sööja maitse kohane.

Kiviõli I Keskkooli teated 30.05.2016

1. Autaguse Noorte Mängude algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas meie kooli 3. klassi võistkond II koha!
Poiste palliviskes saavutas Edvin Molotov II koha (tulemus 39.76)
Tüdrukute kaugushüppes sai Betra Eskor III koha (tulemus 3.33) ja 60m jooksus 4. koha.
Poiste teatejooksus 4x250m savutasid III koha Tanel Maalma, Ragnar Strauch, Edvin Molotov, Gerd Jalasto   4.-5. klasside võistkond, kuhu kuulus ka üks 3. klassi õpilane, saavutas III koha.
Palliviskes sai II koha Aleks-Mark Toomsalu (tulemus 51.20)
Poiste teatejooksus 4x250m I KOHT! Valeri Vilkel, Aleks-Mark Toomsalu, Germo Nurme, Roland Kardava.  

2. Ida-Virumaa minikorvpalli liiga U11 võistlustel saavutas meie kooli võistkond koosseisus Tanel Maalma, Jan Henrik Sternhof, Robin Hindre ja Kristjan Koppelman
I koha!
Meiko Lindeberg, Ranno Isküll, Martin Lahe ja Kaspar Kaukes saavutasid III koha!   3. 30. ja 31. mail ettevalmistus kohvikutepäevaks, 1. juunil algab kohvikutepäev kell 15.00.  

4. 2. juunil võtame kokku kohvikutepäeva ning seejärel ronime tuhamäele. Iga kohvik lepib koolituleku aja oma õpilastega ise kokku, Aulas saab koolipere kokku kell 11.30 ja iga kohvik annab tagasisidet oma kohviku töö õnnestumisest.

5. 3. juunil kell 10.00 selle kooliaasta lõpuaktus.