Jutulinnud Facebookis

 

Facebook on praegusel hetkel kõige populaarsem sotsiaalvõrgustik maailmas. Paljud inimesed kasutavad selliseid lehekülgi igapäevaselt ning siis on väga hea, kui kogu informatsioon jookseb ühte kohta kokku. Selle asemel, et käia kõik oma lemmikkohal läbi, külastad ühte ja tead täpselt, mis on uuemat.

Juba pikka aega, pakub Facebook võimalust luua ka fännilehte – inimesed tulevad, hakkavad sinu toote, inimese või teenuse fänniks, ning sa saad kõikidele oma fännidele korraga teada anda, mis on uuemat. Nii oli ka järgmine loogiline samm, et Jutulinnud liiguvad edasi Facebooki ning korjavad sealt kokku omad fännid. Jutulindude fänniks saad hakata SIIN ning oodatud on nii sõbrad kui tuttavad, noored kui vanad. Facebook vahetab välja ka seni kodulehel olnud kiirsõnumite akna ning edaspidi hakkavad need kiirteated olema Facebookis.

Kui keegi peaks olema ka Orkuti kasutaja, siis on olemas kõiki Maidla Põhikooliga seotud inimeste kommuun, millega saab liituda SIIN

Teatrisse!

30. MÄRTSIL LÄHEME KOOS LASTEAIAGA JÕHVI VAATAMA PÄRNU TEATRI  ENDLA LAVASTUST “PÖIAL-LIISI”. ETENDUS ALGAB KELL 11.00.

PILET MAKSAB 25 KROONI.

“Sa oled see, mida sa sööd”

… multifilmist “Shrek” võetud väljend annab väga õige ülevaate sellest, mis peitub meie kõigi hädade taga. Poodi minnes on väga raske leida toitu, mille säilimistähtaeg mahuks mingisugustesse normaalsetesse piiridesse. Suur valik ja konkurentsist tingitud hinnakampaaniad nõuavad seda, et toit ei läheks raisku ja selleks on vaja seda mürgitada, et bakterid ei hakkaks elama. Seda mürki aga sööme meie igapäevaselt ning ei tee teist nägugi…

Ameerika kirjanik Joann Bruso ostis McDonalsist aasta tagasi lastetoidu Happy Meal ning pani selle riiulisse seisma. Vasakpoolsel pildid on see toit ostmise hetkel ning parempoolsel pildil aasta hiljem. Väidetavalt ei käinud seda toitu maitsmas isegi mitte kärbsed ja nagu me teame, ei ole neil ka selle toidu vastu midagi, mis on korra juba kellestki läbi käinud… Seega ei mõista ma, miks peaksime meie ennast sellise toiduga tapma, mis isegi loomariigis tekitab jälestust. Järgmine kord, kui lähed kartulikrõpse ostma, mõtle sellele!

Seotud lingid, millelt saad kommentaare lugeda ning vastukajad on oodatud ka sellele artiklile:

Delfi.ee

The Consumerist

Dailymail

Parim talvepilt?

218Aknast välja vaadates küll seda tunnet ei ole ning arvatavasti ei usu veel niipeak keegi, et selleks korraks on talv tõesti läbi saanud, kuid kalender ei valeta.

Meenutame aga siis seda talve, mis peaks meile pikaks ajaks meelde jääma:

Talv 2010

Tere kevad 2010

Täna, 20.märtsil kell 19.32 algab kauaoodatud kevad! 🙂 Isegi mina, kes ma alat

i ootan oma lemmikaastaaega TALVE, olen rõõmus kevade saabumise üle. Peagi lõppev talv lummas meid kõiki sädeleva lumerohkuse ja paukuva pakasega, kuid siiski – liigne ja kauakestev ilu võib ka siiski väsitada. Inimene kord on sellisena loodud, et vajab vaheldust… Seepärast olgem rõõmsad ja õnnelikud- varsti-varsti asendub talvevalge kevadrohelisega. Muutuvad värvid, muutub ka kõik muu…

ÕHUS ON TUNDA KEVADET!

Häbi Maidla Noortekeskusele!

Leidsin täna valla kodulehelt selle vigu täis kuulutuse. Seda lugedes tekkis mul mõte , et milleks mina  ja teised eesti keele õpetajad üldse  keelereeglite õpetamisega vaeva näeme… neid nagunii ei kasutata…isegi kõrgema haridusega  täiskasvanud. 🙁  Ma olen kindel, et isegi algklassiõpilane leiaks  sellest kuulutusest vähemalt 10 viga!  TÄISKASVANUD PEAKSID OLEMA NOORSOOLE EESKUJUKS, MITTE LASKUMA NENDE TASEMELE VÕI VEEL MADALAMALE.

Olen nördinud…

Õpetaja  Karmen

Maakondlik emakeeleolümpiaad

PALJU ÕNNE, MIRJAM!

Täna käisin Maidla kooli 1.-3. kl   4 õpilasega maakondlikul emakeeleolümpiaadil Kohtla – Järve Järve Gümnaasiumis. Mul on rõõm teatada, et meie kooli lastel läks väga hästi 🙂 1. klassi lapsed Kerttu ja Raiko said oma vanuseklassis III koha. Hanna-Liisa  3. kl arvestuses II koha. Meie Mirjam sai teise klassi õpilaste arvestuses II koha!!! Hurraa tublidele eesti keele oskajatele!