Uus kodulehekülg on avatud!

Uus kodulehekülg on avatud!

Uue kodulehe logoks on kirjaklamber.

Kõige suurem muutus on see, et asume nüüd uuel aadressil: KLASSILEHT.EE

Leht on nüüd traditsioonilise blogi formaadis. Uuendustega on kõige parem kursis olla läbi RSS uudistevoogude või Facebooki fännilehega liitudes.
Kodulehelt saab asju otsida läbi otsingu, kuupäeva järgi või märksõnapilvest sobilikul sõnal klõpsates.

Kodulehega on oodatud liituma ka teised klassid, kes tahavad oma tegemisi internetis kajastada!

Õppereis Oandu RMKsse

IMG_3563

Hommikul jätsime me õpilased alates neljandast klassisi koolimajja istuma ning ise, trotsides külma ilma, võtsime ette bussireisi Oandusse. Mitte sellesse, mis asub Maidlast kiviviske kaugusel, vaid veidi kaugemasse kanti Lääne-Virumaal.

View Oandu RMK in a larger map

Kohale jõudsime vaevata ning keset lumiseid laani, astusime me bussist välja.
IMG_3579

Seal tulid meile vastu Tiia ja Tiiu. Neile anti teada, et kohal on kolm klassi õpilasi, neli õpetajat ning üks lapsevanem. Pärast selgus, et nemad pidasid lapsevanemaks õpetaja Hedit, kes ka fotoaparaadiga ringi käis 🙂
IMG_3588

Saime ka teada, et pesa kus elab üks sipelgas, on looduskaitse objekt.
IMG_3593

Seejärel jagati grupp pooleks – üks sai tuppa sooja ja teine endale kaelapaelad hundikarja positsioonikirjeldusega.
IMG_3600

Rivistus…
IMG_3604

…ja minek
IMG_3608

Tee oli keeruline:
IMG_3639

Kuid me ei kohkunud isegi mitte huntidele mõeldud püünise ees:
IMG_3660

Nägime puid:
IMG_3642

ja tunnistasime kive
IMG_3702

Ning otsisime ka varandust:
IMG_3718

Siis aga põrutasime metsast välja:
IMG_3734

Tagasi läksime huntidena…
IMG_3738

…putukate…
IMG_3745

…ja ämblikena:
IMG_3754

Lõunasööki saime hea ventilatsiooniga majas:
IMG_3768

Kus meid ootas, pirukas, kuum tee ning valgust andis väike lõke.
IMG_3773

Siis lasti meid tuppa sooja:
IMG_3786

Väike film olulistemast metsaelanikest
IMG_3788

Ja siis meisterdas iga laps endale sellise käbist hundi:
IMG_3794

Toas oli ka varanduse kaart. Teisel vahetusel oli varanduse ostimine kindlasti palju lihtsam, sest nemad olid kaarti näinud 🙂
IMG_3819

Kui hundid valmis, istusime jälle bussi ning sõit kodu poole läks lahti.
IMG_3830

Nüüd kui põhipunktid on teada, võib kogu retkest slaidiesitust näha allolevas aknas:

PILDID

Mittetulundusühing

Mõned päevad tagasi tuli mulle mõte, et kuidas saaks laste, lastevanemate ja õpetajate elu kergemaks teha – selleks võtmesõnaks võib olla mittetulundusühing.
Kõik on juba selle ammu selgeks saanud, et tegelikult ei ole tasuta haridust olemas. Vahet pole, kas selle maksab kinni riik, õpetaja või lapsevanem, igal juhul on see kõik tasuline ning raha tuleb ikkagi ju maksumaksja taskust – see tähendab igaüks meist annab oma panuse. Küll olen ma aga märganud, et oma panuse sellesse haridusse annavad ka õpetajad. Kes rohkem ja kes vähem, kuid igaühel meist peaks olema niipalju väärikust, et ei lase õpetajatel meie laste peale omaenda raha kulutada.
Selleks, et laste elu koolis huvitavam oleks, on õpetajad teinud igasuguseid võistlusi ning osad on neist ka auhindadega. Ei midagi uhkeldavat, aga kui iga õpilase peale kulutada ka 50 senti, siis klassi peale saab summaks 4 eurot! Ega kleepsud päevikusse ja vihikutesse ei tule ka kusagilt mujalt kui õpetaja rahakotist ning kõik see on “tasuta hariduse sees”.
Loomulikult ei tule õpetaja jälle igat senti lapsevanemalt tagasi nõudma ning ka endal oleks imelik pakkuma minna, sest kulutused tegelikult on tühised ning märkimisväärseks kujunevad need alles terve klassi või aja peale.
Nii oleks üheks heaks lahenduseks fond, kuhu saab raha koguda ning mittetulundusühing oleks selles osas ideaalne lahendus. Kindlasti tasub ära märkida ka seda, et juriidilise isiku võimalused on ka palju suuremad kui füüsilise isiku võimalused igasuguste toetuste saamiseks.
Nüüd oleks vaja kokku saada kriitiline mass, et leida kõik poolt- ja vastuargumendid, panna paika eesmärgid ning asuda koos midagi tegema!

MITTETULUNDUSÜHINGUTE SEADUS
KUIDAS ASUTADA MITTETULUNDUSÜHINGUT

Palju õnne, Evelin!

Täna, 31. jaanuaril on 10. sünnipäev Evelinil. Tal on alati mingid unistused.. 🙂 Barbied, puutetundlik telefon.. jne.  Ja Evelinil on vedanud, sest tema unistused lähevad täide. Ma tean tema järgmist “roosat” unistust, see on sülearvuti. Loodan, et ta saab  selle kunagi, sest ta on ka seda väärt: õpib püüdlikult, käitub väga viisakalt, on hea ja lahke kõigi vastu.

PALJU-PALJU ÕNNE!

õpetaja Karmen

Kolimisel vajatakse abi raskete asjade tõstmisel

Uus koduleht on jõudnud sellisesse faasi, kus enamus sissekandeid on vanalt leheküljelt ära kustutatud ja uude üle toodud. Nüüd on vaja aga sissekanded muuta uuele lehele sobivaks ning selleks oleks vaja teie abi.

Uuel leheküljel on selline asi nagu märksõnade pilv (mille leiab lehe paremalt äärest). Need märksõnad tekivad sinna, kui iga sissekande alla on vastavad sõnad lisatud – sündmused, kohad, inimesed. Sündmuste ja kohtadega saan ma veel kuidagi hakkama, aga inimestega läheb asi raskeks. Sellepärast palun appi kõiki teid vanu pilte ja videosid läbi vaatama ning kui leiad seal mõne oma sõbra või iseennast, siis anna teada sissekande number (leiad aadressirealt) või kopeeri kogu aadress  ning inimeste nimed selle postituse kommentaarireal ning ma saan puuduolevad inimesed ka märksõnade pilve lisada. Loomulikult on oodatud ka kõik sündmused ja kohad, mis võiksid veel märgitud olla.

Järgmised kaks nädalat töötavad kaks lehte paralleelselt ning siis jääb neist tööle ainult Klassileht.