Mittetulundusühing

Mõned päevad tagasi tuli mulle mõte, et kuidas saaks laste, lastevanemate ja õpetajate elu kergemaks teha – selleks võtmesõnaks võib olla mittetulundusühing.
Kõik on juba selle ammu selgeks saanud, et tegelikult ei ole tasuta haridust olemas. Vahet pole, kas selle maksab kinni riik, õpetaja või lapsevanem, igal juhul on see kõik tasuline ning raha tuleb ikkagi ju maksumaksja taskust – see tähendab igaüks meist annab oma panuse. Küll olen ma aga märganud, et oma panuse sellesse haridusse annavad ka õpetajad. Kes rohkem ja kes vähem, kuid igaühel meist peaks olema niipalju väärikust, et ei lase õpetajatel meie laste peale omaenda raha kulutada.
Selleks, et laste elu koolis huvitavam oleks, on õpetajad teinud igasuguseid võistlusi ning osad on neist ka auhindadega. Ei midagi uhkeldavat, aga kui iga õpilase peale kulutada ka 50 senti, siis klassi peale saab summaks 4 eurot! Ega kleepsud päevikusse ja vihikutesse ei tule ka kusagilt mujalt kui õpetaja rahakotist ning kõik see on “tasuta hariduse sees”.
Loomulikult ei tule õpetaja jälle igat senti lapsevanemalt tagasi nõudma ning ka endal oleks imelik pakkuma minna, sest kulutused tegelikult on tühised ning märkimisväärseks kujunevad need alles terve klassi või aja peale.
Nii oleks üheks heaks lahenduseks fond, kuhu saab raha koguda ning mittetulundusühing oleks selles osas ideaalne lahendus. Kindlasti tasub ära märkida ka seda, et juriidilise isiku võimalused on ka palju suuremad kui füüsilise isiku võimalused igasuguste toetuste saamiseks.
Nüüd oleks vaja kokku saada kriitiline mass, et leida kõik poolt- ja vastuargumendid, panna paika eesmärgid ning asuda koos midagi tegema!

MITTETULUNDUSÜHINGUTE SEADUS
KUIDAS ASUTADA MITTETULUNDUSÜHINGUT