Väntorelifestival FinEst 2015

Kava:
Kell 12 Kontsert Rakvere keskväljakul
Kell 13 Art Cafe hoovikontsert
Kell 14 Põhjakeskus ja Krooni keskuse kontserdid
Kell 16 Promenaadikontsert
Kell 18 Peakontsert Rakvere Rahvaaias

2005. aastal toimus Eestis esimene väntorelifestival, millega pandi alus ühele positiivsele kultuuritraditsioonile. Selle festivaliga on Eestit tutvustatud paljudele välismaalastele ning eestlastele on pakutud võimalus saada osa teiste maade kultuurist ning mehaanilise muusika imelisest maailmast.

Käesoleval aastal leiab aset erakordne festival – Soome-Eesti ühine väntorelifestival FinEst2015. Esimest korda ajaloos toimub väntorelifestival kahe riigi koostöös ja kahes riigis. Üle 30 osaleja 10 riigist toovad taas meieni väntorelimuusika, ilusad pillid ja huvitava kultuuri. Seekord on meil artiste Soomest Šveitsini ja Prantsusmaalt Jaapanini.

31. juulil Hämeenlinnas algav festival on pühendatud Soome poolt kuulsa helilooja Jean Sibeliuse 150. sünniaastapäevale ja Eesti poolt tähistame muusika-aastat ning 10 aasta möödumist esimesest väntorelifestivalist.

Tutvuge festivali programmiga ja tulge nautige ajatut muusikat ajaloolistel pillidel.

Kõik meie festivali kontserdid on tasuta.

Tänaval näeme!

Väike pildimälestus Rakveres toimunud üritusest:

Mäetaguse XX mõisapäev

Ilm soojaga pidulisi just ei hellitanud, kuid vähemalt hoidis vihma tagasi.
Mäetaguse on juba ammu tuntud koht ning nende uhke mõisahoone on alati olnud peo keskpunktiks. Seekord oli aga hoopis huvitavamaks atraktsiooniks Mäetaguse Käsitöömaja ja Mäetaguse Põhikool.
Mäetaguse Käsitöömaja on hea näide sellest, kuidas investeeringut õigesti kasutada. Uhked seaded ei ole mitte ainult imetlemiseks vaid neid antakse tasu eest kõigile kasutada. Tegelikult väga tore võimalus tegeleda ka loominguga nendel, kellel vahendid puuduvad, kuid soov midagi ära teha on olemas.
Mäetaguse Põhikool saab veebis uhkustada ühe kõige uhkema kodulehega mida ma põhikoolil üldse olen näinud ning maja ise on neil muidugi veel uhkem. Kooli õppetööd tutvustades ütles direktor, et nende kool on läinud kaasaegse hindamisviisiga kaasa ning kuni kolmanda klassi lõpuni hindeid ei panda vaid antakse hinnang koos kommentaariga. Neljandast hakatakse hindeid andma, kuid kommentaar jääb kuni põhikooli lõpuni alles. Küsisin, et kas nende kõige vanem õpetaja, kes on juba oma 70 eluaasta piiri ületanud, suudab ka selle uue ajaga sammu pidada ning väidetavalt olevat ta üks aktiivsemaid õpetajaid, kes tagasisidet annab. Seda on ainult rõõm kuulda, sest nagu me kõik teame, siis mitte kõik “vanad õpetajad” ei suuda leida endas sellist õpitahet, et ennast kaasaegseks muuta.
Piip ja Tuut olid noorematele kindlasti päeva tähtsündmuseks ning liigitades ennast ka nooremate hulka eelistasin ma mina neid Maria Listra kontserdile mis oli mõeldud külmakartlikumale publikule, kuna toimus siseruumides.
Nii et kokkuvõtteks võib öelda, et ka külma ilmaga saab Mäetagusel sooja!