Kiviõli I Keskkooli teated 31.10.2016

1. Laupäeval toimusid meie koolis Eesti meistrivõistlused taekwondos. Meie kooli õpilased olid väga edukad: I koha oma vanuseklassis saavutasid Markus Salmus, Stiven Tsõnduk, Stefani Nikolajeva, Viljar Geide; II koha Rajar Imakson ja Reigo Eskel.

2. 1.-30. novembrini proovime, kuidas on õppida, kui päeva keskel on 60-minutiline vahetund, mille kestel nii süüa kui ka liikuda saab.
Selle kuu tunniplaani leiab SIIT
Tundide ja söömise ajad:

Klassiõpetajad, kes on ise tundides ja planeerivad oma aega

1.-4. klass
1.-2. tund 8.15-9.45
3.-4. tund 9.55-11.25
1.-4. klass söömine 11.25- 11.45
5. tund 12.25- 13.10
6. tund 13.20- 14.05

1.-2. tund                      8.15-9.00 /9.05-9.50
3.-4. tund                     10.00-10.45/10.50-11.35
sööb  1.-5. klass          11.35-11.55
sööb 9.-12. klass         11.55-12.15
sööb 6.-8. klass           12.15-12.35
5.-6. tund                     12.35-13.20/13.25-14.10
7.-8. tund                     14.20- 15.05/15.10-15.55

NB!  Pidage kinni kellaaegadest! Peale söömist pange toolid virna! Kooli territooriumilt ei välju! Vahetage jalanõud! Selga soojad riided! Kindad, müts, sall!

3. Novembrikuu teisipäevadel ja neljapäevadel korraldab õpilasesindus liikumispausi ajal SÄRAMÄNGE.
Pane kokku vahva võistkond, milles 4-6 liiget, registreeri võistkond 31. oktoobri söögivahetundide ajal kooli sööklas! Kuu jooksul peetakse punktiarvestust, parimatele loomulikult vahvad auhinnad!

4. 31. oktoobrist kuni 4. novembrini on meie koolis külas Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilased. Toimetatakse koos meie kooli 6a ja 6c klassi õpilastega, kes sügisel Kilingi-Nõmmel külas olid. Külastatakse meie kooli õpilaste tunde!

5. 2. detsembril toimub projektipäev „Jõuluootus“. Eesmärk valmistuda jõululaadaks, kaunistada koolimaja. Selleks, et vahvad töötoad tuleksid, palume õpilastelgi ideid jagada. Esimesele korrusele loome ideeseina, kuhu on kõigi mõtted väga teretulnud. Teeme endile vahva jõuludeks valmistumise päeva!

6. Esmaspäevast kuni neljapäevani vahetundide ajal saab arvutiklassis koos õpetaja Mihkel Raagiga ehitada roboteid.

7. 2.-6. detsembrini toimuval Robotex 2016 osaleb kaks meie kooli õpilast.

8. Kodutütarde algatatud kodutute loomade varjupaiga abistamise kampaaniat juhtisid meie koolis Kerda Parts ja Veronika Ristal. Kogutud asjade ja toidu eest tänatakse kõiki abistajaid. Eraldi tänud õpetaja Ülle Mähküllile ja huvijuht Helena Kivestule juhendamise eest.

9. HELKURID!!! 

Kiviõli I Keskkooli teated 17.10.2016

1. 1.-4. klassil LEMMIKLOOMANÄDAL.
 – lapsevanematel on võimalik tuua kodune lemmikloom kooli, et vahetunni ajal temaga tutvust teha. Kokku oleks vaja leppida oma lapse klassijuhatajaga, kes hoolitseb korraldusliku poole eest!
reedel, 21. oktoobril 1. tunni ajal KARNEVAL – pane selga loomakostüüm ja võta kaasa hea tuju!
Kohtla-Järve loomade varjupaigale kogutakse annetusi. Kui teil leidub kodus mõni üleliigne padjapüür, tekikott, lina, käterätt, oleksid need varjupaiga elanikele suureks abiks. Annetada saab ka koera- ja kassitoitu (krõbinad, konservid)
Annetusi saab tuua selle nädala lõpuni!
Kontaktisik Gerda Parts 5b klassist.

2. Reedel,21. oktoobril kl 18-21 toimub 6.-9. klassile DISKO. Ürituse raames toimub paroodiavõistlus, millest oodatakse osa võtma 4-6 liikmelisi võistkondi. Võistkonna liikmed võivad olla erinevatest klassidest.

3. Reedel, 21. oktoobril KULDVILLAK põhikoolile kl 9.40 ja gümnaasiumile 10.45. Gümnaasiumiga koos võiksid mängima tulla ka lastevanemate ja vilistlaste 5-liikmeline võistkond!

4. Neljapäeval, 20. oktoobril osaleb meie kooli esindus Haridusfestivalil Pärnus.

5. Kiviõli Lions klubi välja kuulutatud meene konkursil saavutas esikoha meie kooli õpilaste välja pakutud LÕVIKELL. Idee autoriteks Karl Kaskpeit, Pavel Provotorov, Rauno Kriisa, Ardi Raamets ja Aleksei Segeda.

6.Peale vaheaega, novembrikuu jooksul katsetame 1-tunnist vahetundi! Täpsem info 31. oktoobri kogunemisel aulas.

Kiviõli I Keskkooli teated 10.10.2016

1. Aasta 2016 õppeasutuse juht on Kiviõli I Keskkooli direktor HEIDI UUSTALU.
Heidi peab juhina väga oluliseks töötajate rahulolu ning töötab selle nimel, et muuta koolikeskkond sõbralikuks ja usaldusväärseks. Ta on sihikindel, eesmärgile orienteeritud ning aitab jõuliselt kaasa hariduse väärtustamisele ühiskonnas.
Tunnustuse andis pidulikul galal üle meie kooli vilistlane Angela Tikoft järgmiste sõnadega:
Ta on koolijuht, kes on õpilaste kõrval, märkab ja on iga päev kooliseinte vahel hingega ning kõigi meeltega kohal. Ta on loonud kooli, kuhu tahavad end arendama tulla nii õpilased kui ka õpetajad, keda ta igal sammul innustab ja märkab, nende käekäigu pärast muret tunneb. Tema juhtimisel on sellest gümnaasiumist saanud paik, kus igaüks tunneb, et võib oma arvamust avaldada ning ise midagi päriselt korda saata. Ta on seda armsat kooli juhtinud ja õigel rajal hoidnud 12 aastat ning mõjutanud sel teel väga paljusid inimesi. Ta on koolijuht, kes on teinud väikesest keskkoolist kogu piirkonna südame ja paiga, mis ka vilistlasena tagasi kutsub. Mul on tohutult hea meel ja au teda tänada ning kogu Eesti poolt tunnustada.

2. Kiviõli I Keskkooli sisese tunnustuse Hea Kolleeg 2016 pälvisid sel aastal koguni kolm armsat inimest. Oleme teie üle uhked Silva Soosalu, Ülle Roots, Jaanika Merirand!

3. Lastevanemate koosolek teisipäeval, 11. oktoobril.
Päevakorras:
1. uus alanud õppeaasta;
2. 360˚ tagasiside koolis;
3. hindamine õpilase pilgu läbi;
4. hoolekogu liikmete valimine;
5. vanemate kaasamine.

Saab tõstatada ka etteantud teemade väliseid probleeme ja küsimusi.
Ootame rohket osavõttu!

4. Eelmisel nädalal osalesid väga edukalt taekwondovõistlustel meie kooli õpilased Markus Salmus, Reigo Eskel ja Stiven Tsõnduk!

5. 6. oktoobril toimus Alutaguse Noorte Mängude krossijooks Pannjärvel. Meie kooli õpilased esindasid meid väga edukalt:
Tüdrukud
4.-5.klass 500 m jooks II koht Veronika  Ristal
6.-7.klass  500m 4.koht Anastassia  Ilus; 6. koht Kristi  Männisalu
10. – 12. klass 500 m II koht Eugenia  Felert;  4.koht Margarita  Felert
10. – 12. klass  3000 m  6. koht Aurika Kudrjavtseva
Poisid
4. – 5.klass  1000 m 5. koht Tanel  Maalma; 6. koht Ramaz Kardava
6. -7. klass 1000 m   III koht  Jacek  Uustal; 6. Siim  Vernik
10. – 12. klass  6. koht Kristo Erte
Kokkuvõttes  IV  koht suuremate  koolide hulgas (õpilasi üle 150). Osales 8 suuremat kooli ja  6 väiksemat. Individuaalse paremusjärjestuse selgitamise  juures arvestati kõikide  koolide õpilastega.

Edukat nädalat!

Eestimaa õpib ja tänab

Eesti haridus on üks maailma parimaid, meie noortel on head teadmised ja oskused. Tunnustame Aasta Õpetaja gala „Eestimaa õpib ja tänab“ kaudu neid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisele, koostööle ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes. Kindel on see, et neid kõiki ühendab üks omadus – vastutustunne tuleviku suhtes.

Selle aasta 15. märtsist 17. aprillini oli kõigil võimalik esitada tunnustamiseks suurepäraseid kandidaate 11 kategoorias: Aasta kutseõppeasutuse õpetaja, Aasta hariduse sõber, Aasta õppejõud, Aasta suunaja, Aasta õppeasutuse juht, Haridusasutuse aasta tegu, Aasta lasteaiaõpetaja, Aasta klassijuhataja, Aasta klassiõpetaja, Aasta põhikooli aineõpetaja ja Aasta gümnaasiumiõpetaja.

Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon, kes esitavad igas kategoorias oma ettepanekud üleriigilisele komisjonile. Sel aastal ootame uuendusena maakondlike komisjonide esitatud õpetajate kohta ka õpilaste arvamusi oma õpetajast soovitavalt kuni kaheminutilise videoklipi vormis.

Kogu ettevõtmine tipneb 8. oktoobril Jõhvi kontserdimajas toimuva Aasta Õpetaja galaga, mille korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove, Eesti Haridustöötajate Liit ning millest sünnib ka otseülekanne televisioonis. Kõik maakondlike komisjonide esitatud finalistid kutsutakse galaüritusele.

Galal tunnustatakse ka õppureid ja nende juhendajaid, kes esindasid möödunud õppeaastal Eestit edukalt rahvusvahelistel võistlustel.

Lisainfo gala@hm.ee

Aasta Õpetaja gala õppeasutuse juhi nominendid

Tunnustame Aasta Õpetaja gala „Eestimaa õpib ja tänab“ kaudu 8. oktoobril neid haridustöötajaid ja -toetajaid, kelle töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisele, koostööle ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes. Kindel on see, et neid kõiki ühendab üks omadus – vastutustunne tuleviku suhtes.

Tutvustame ühe kategooria nominente korraga.

Aasta õppeasutuse juhi nominendid on Heidi Uustalu Kiviõli I Keskkoolist, Liina Tamm Konguta Koolist ja Ott Ojaveer Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

Heidi Uustalu on Kiviõli I Keskkooli direktor

Heidi Uustalu peab Kiviõli I Keskkooli juhina väga oluliseks oma töötajate rahulolu ning töötab nii enda kui meeskonnaga selle nimel, et muuta koolikeskkond sõbralikuks ja usaldusväärseks. Ta on valmis kuulama ja panustama, on paindlik ja aitab raskes olukorras lahendusi leida. Õnnestumiste puhul tõstab esile nii õpilasi kui õpetajaid.

Heidi on sihikindel ja eesmärgile orienteeritud ning edastab jõuliselt sõnumit: tahan-suudan-teen. Ta on Ettevõtliku kooli programmi vedaja ja liitujate abistaja, tehes tihedat koostööd Ida-Viru ettevõtluskeskusega.

Heidi otsib võimalusi ja toetab õpilaste ja õpetajate osalemist koolitustel ja projektides. Noored Kooli programmi toetajana pakub ta noortele suurepärast töökeskkonda selles projektis. Heidi kaasab koolielu arendamisse lapsevanemaid, teeb sellel eesmärgil koostööd kohalike ettevõtete, omavalitsuse ja linnarahvaga.

Olles võtnud südameasjaks gümnaasiumi säilitamise Kiviõli regiooni laste jaoks ning tehes igapäevaselt tänuväärset tööd haridusasutuse juhina, aitab Heidi jõuliselt kaasa hariduse väärtustamisele ühiskonnas.

Liina Tamm on Konguta Kooli direktor

Tartumaal asuva Konguta Kooli direktor Liina Tamm on pidanud koolijuhi ametit juba 17 aastat. Selle aja jooksul on Konguta Koolist saanud õpilaskeskne ning edukas kool. Oma tegemistes on olnud Liina alati sihikindel ning loonud õpilase individuaalseid vajadusi arvestava kooli, kus iga laps tunneb end täisväärtusliku koolipere liikmena. Samuti on Liina loonud Konguta Koolis asjaliku meeskonna, koos kellega on suudetud luua head õppetingimused ning äärmiselt meeldiv ja koostööaldis õhkkond. Õpilaste ja õpetajate seas on tunda õppimisele orienteeritust, samas ka sõbralikkust ja turvalisust.

Konguta Kool on oma tegevustes silma paistnud pilootkoolina Digipöörde programmis osalemisel, samuti teeb kool tihedalt koostööd Nutilabori ja Tiigrihüppe Sihtasutusega. Õpilastes teaduse vastu huvi äratamiseks on Konguta Kool loonud projekti JukuAkadeemia, mis pälvis 2013. aastal Aasta Õpetaja Galal haridusteo tiitli. JukuAkadeemia tulemusel alustavad kõik õpilased teadustööde kirjutamise ja kaitsmisega juba 1. klassis.Kooli tegemistes on kaasatud lisaks õpilastele ja õpetajatele tihti ka vanemad ja vallaelanikud, kelle abil on läbiviidud öökoole, avalikke õpilastööde kaitsmisi, Jukuakadeemiaid jpm.

Ott Ojaveer on Hugo Treffeneri Gümnaasiumi direktor

HTG direktor Ott Ojaveer peab väga oluliseks suhete arendamist teiste koolidega Eestis ja väljaspool seda.

Peale pikaajalise traditsiooniga Viie Kooli Võistluse (koos Miina Härma Gümnaasiumi, Nõo Reaalgümnaasiumi, Tartu Tamme Gümnaasiumi ja Viljandi Gümnaasiumiga) korraldamise, on tema juhtimisel pandud alus Kolme Kooli Kohtumisele (koos Pärnu Sütevaka Gümnaasiumi ja Tallinna 21. Keskkooliga).

Põnevaid võimalusi end proovile panna ning silmaringi avardada, on õpilastele pakkunud Ott Ojaveeri juhtimisel kirjutatud rahvusvahelised projektid. Suuresti Ott Ojaveeri isiklik usaldusväärsus on toonud koolile suuri toetussummasid vilistlastelt, samuti on Ojaveeril oluline panus raha hankimisel stipendiumite jaoks andekate õpilaste toetamiseks.

Ott Ojaveeri eestvedamisel on loodud koostöövõimalusi Tartu linna kõrgkoolide ja mäluasutustega. HTG on üks Tartu Ülikooli innovatsioonikoolidest. Kõik see on võimaldanud HTG õpilastel jõuda suurepäraste tulemusteni nii Eesti kui ka rahvusvahelistel olümpiaadidel.

Ott Ojaveer on pööranud suurt tähelepanu kogu kollektiivi pidevale arendamisele, väärtustades arengut ja õppimist. Sümpaatset tuge kooli arengule pakub Ojaveeri arusaam, et ka häid asju saab alati edasi arendada. Ta on püüdnud sünteesida vanu ja väärtuslikke kooli traditsioone uuendusliku ja teedrajavaga.

Ojaveer on Eesti hariduselus aktiivselt tegutsenud. Ta oli aastaid Tartu koolijuhtide ühenduse eestvedaja ning üks peamisi Tartu õpetajate sügisfoorumi korraldajaid.

Ott Ojaveeri energiline ja sihikindel tegevus on väga oluliselt kaasa aidanud sellele, et HTGst on saanud igati tänapäevane, avatud ning kõrge akadeemilise tasemega õppeasutus, kus peetakse oluliseks kõigi õpilaste igakülgset arengut.   AASTA ÕPPEASUTUSE JUHTI STATUUT Eesmärk: aasta õppeasutuse juhi auhinnaga tunnustame õppeasutuse eestvedajat, kes on õppeasutust olulisel määral arendanud ja seeläbi kaasa aidanud õppuritele mitmekülgse arengukeskkonna loomisel. Sihtrühm: koolieelse lasteasutuse, põhikooli, gümnaasiumi või kutseõppeasutuse juhtkonna liige ja kõrgkooli tippjuht. Esitaja: kõik inimesed ja organisatsioonid. Auhinna saaja on: • kasutanud nii kohaliku, riikliku kui ka rahvusvahelise koostöö võimalusi õppurite arengukeskkonna parendamisel; • sihikindlalt ja tulemuslikult kujundanud õppivat organisatsiooni; • kujundanud õppeasutuse ja kogukonna vahel suhted, mis on pakkunud tuge õppurite arenguks; • märkimisväärselt panustanud õppeasutuse, kogukonna, maakonna ja/või riigi hariduse edendamisse, olles algatanud ja läbi viinud ettevõtmisi, mis on toetanud riigi hariduspoliitikat; • teinud tulemuslikku tööd hariduse väärtustamiseks ühiskonnas.  

ALLIKAD: Huvitav Kool ja Haridus- ja Teadusministeerium

Naerusuud

Juba õppeaasta algusest peale otsis 1. A klass endale nime ning täna valiti väljapakutud nimede hulgast endale nimi välja.
Nime Nipitirid eelistas kaks last, Fiksikute poolt oli kolm koolijütsi, Midrid meeldisid neljale õpilasele ning kuus poolthäält sai nimi NAERUSUUD.

Nii et edaspidi iga kord kui panete teksti lõppu märgi  🙂  mõelge meie peale!

1A klass = NAERUSUUD

Kiviõli I Keskkooli teated 03.10.2016

1. TÖFi kokkuvõte:
Tänusõnad:
–          10.-12. klassi õpilastele AHHAA töötubade läbiviimise eest;
–          õpetaja Mallele ja õpetaja Kristjanile õpilaste juhendamise ja suunamise eest;
–          õpilastele, kes oma tundides AHHAA töötoas osalesid;
–          õpetajatele, kes tööta oma tundi vastu võtsid;
–          Jürile, Pilvile, Helenale, Anule ja Karinile, kes kutsusid tundidesse ühtekokku 24 külalist;
–          kõigile külalistele, kes nädala jooksul meile oma teadmisi ja kogemusi jagasid: Karl Reinkubjas, Rainer, Ragnar, Hendrik ja Stiven TUDENGIVORMELIST, Ivan Sergejev, Juhan Kangilaski, Renee Puusepp, Sille Pihlak, Siim Tuksam, Andres Ojari, Arne Niit, Mann Loper, Mairi Laurik, Heiki Trolla (Navitrolla), Liis Zev, Irje Karjus, Janno ja Siret Seeder, Toivo Niiberg, Kaia-Liisa Reinut.
–          meie oma kooli õpetaja Nellile, Mihklile ja Tiinale;
–          messil „Teadus ja ulme“ osalejatele;
–          meediatiimile, sündmuse kajastamise eest;
–          Hanna-Liinale vahvate intervjuude põhjal tehtud kokkuvõtete eest;
–          Pirgele ja Karmenile (söökla) töötubadeks vajalike asjade muretsemise eest;
–          AHHAA keskusele, kes juba 11. aastat TÖFi korraldab.

2. Kõik töötubade tegijad – viige palun TÖFi särgid õp Karinile tagasi!

3. Klassijuhataja tunnis peale kogunemist: tagasiside vormi täitmine ja vahvate hetkede „Minu/ Meie TÖFi hetk“ jäädvustamine II korruse näituse jaoks.

4. Homme, 4. oktoobril on meie kooli 4.-9. klassi õpilastel külas Helen Adamson ja Margus Vaher, kes teevad juttu sellest, kuidas võidelda koolikiusamise vastu. Kohtumisel on nii juttu kui ka muusikat.
Kohtumine toimub 10.15 aulas!

5. Kolmapäeval, 5. oktoobril on ÕPETAJATE PÄEV. Selga pidulikud riided ja õpetajale kaasa lilleõis või, miks mitte, sügisvärviline vahtralehekimp.
8.15 aulas pidulik aktus.
Toimub 4. tundi. Tunnid on täispikkuses!
Pikapäevarühm kl 16ni.

6. NB! Sel teisipäeval, 4. oktoobril ilmub üle pika aja meie kooli ajaleht KIKi Teataja!