Head draakoniaastat

Vesidraakon toob küllust — neile, kes selleks valmis on.
Draakon kuulub Hiinas heatahtlike müstiliste olendite hulka, kes toob kaitset ja külvab edu. Draakoni energias aastad on lasterikkad, inimesed soovivad sel perioodil abielluda, teevad karjääri või käivitavad uusi projekte.

23.jaanuaril algav Draakon kannab endas yang Vee energiat, mis on pidevas kulgemises nagu suur lai jõgi. Selline energia on harjunud tormakalt, ettevaatusabinõusid järgimata edasi liikuma. Nüüd sõltub palju sellest kuidas sa algavaks aastaks oled ette valmistanud. Kas tead kellena ja kuhu tahad jõuda? Kui jah, siis ära kõhkle, korrigeeri plaan ja vii see ellu. Analüüsi oma praktilisi vajadusi ja võimalusi. Sinu jõupingutused võivad tuua uskumatut edu. Kuid tea, et tegutseda tuleb kiiresti, sest viivitades, kasutab sinu õnnelikku võimalust keegi teine.

Uskuge või mitte, kuid turg on hakanud stabiliseeruma. See toimub küll aeglaselt, kuid selle seeme on juba 2011. aasta novembris istutatud. Tõepoolest nüüd löövad välja mädapaised, mis on meie sees olnud juba pikemat aega. Nendega tuleb tegeleda, ravida ja olulised muutused läbi viia, et enam neid ei tekiks. Vesi kannab endas ravimise, puhastamise energiat. Seega kaks järgnevat Vee (2012-2013) energias aastat tegelevad haiget saanud energia puhastamisega ning alles seejärel saab hakata taastuma korralikult. Kuna 2012. aasta on oma olemuselt yang ehk aktiivne, siis praegu ei tohi meeleheitlikke samme teha, vaid osata intuitiivselt antud hetkega enda jaoks võimalikult soodsalt kaasa minna. Suured olulised, otsused, muutused saavad toimuda alles yin energias ehk 2013. aastal.

Puhastamisperioodi jooksul läheb paratamatult osa ettevõtmisi, ideid hingusele, sest neis puudub eluenergia, osad vastupidiselt tõusevad esile – see on elu seadus.

Kõik yang Vee elemendi alla kuuluvad energiad on suurte üles-alla kõikumiste meelevallas. Eriti oluline on see aladele, mis on seotud kommunikatsiooniga. Samuti tekitab segadust Vee energiaga seotud raha liikumine, likviidsus. Seda enam, et raha energia on jätkuvalt surutise all (juba kaks aastat), kuna Tule energiat, mis pehmendab raha jäärapäisust pannes selle ringlema, on viimased kaks aastat ja ka alanud aastal puudu. Seega raha energial on liikumisega raskusi.

Kuna sel aastal tekib paratamatu vastasseis (ka yijing’st lähtuvalt) Vee ja Maa elementide vahel. Kus Vee energia (suur Vesi) surub suurt Maad (suur Mägi) enda alla, toob see omakorda kaasa loodusõnnetuste võimalikkust, mis on eelkõige seotud kas maa või veega ja kuna tegemist on yang aastaga, siis ei ole need väikesed. Seda enam et Draakon armastab suursugusust nii heas kui halvas.

Kui peagi mööduvat Metalli aastat iseloomustasid teravad esemed, mis tõmbas ligi suuri rahutusi koos sõjaliste veriste konfliktidega, siis 2012. aasta on olemuselt küll rahutu, kuid suuri sõjalisi koldeid ja puhanguid see ei võimenda. Kuna Draakon on seotud võimu ja juhiga (Hiina Draakon – keiser), siis on tegemist suurte juhtide aastaga, mil on palju valimisi ja juhtide poolt tehtud otsuseid ja nende tõuse ja langusi, ka poliitilisi reforme, edusamme jne. Vesi esindab ka luuret – seega kontroll inimkonna üle suureneb, samuti maailma ja universumi uurimine. Vesi esindab heategevust – aasta, mil pöörame üha enam tähelepanu üksteise aitamisele ja heale, toetavale tegevusele.

Viimasel kahel aastal (Metalli energias aastatel) oli vastasseis Metalli ja Puu elementide vahel, mis tõi kaasa keskkonna katastroofe, kuid 2012.a. peaks keskkonna olukord paranema, sest Vee energia hakkab keskkonda puhastama ja seeläbi toetama. Kuna Vee energia asub Maa peab, siis kahjuks ei ole see Vesi alati puhas. Seega on olemas oht „mustast veest“ (üldjuhul inimeste poolt loodud mustast veest) tingitud viirushaiguste levikule.

Vee energia on seotud neeru-ja immuunsüsteemiga, suguorganitega ja kuseteedega (neeruhaigus, neerukivide, suguhaigused, kuseteede häired, viirused ja bakterid). Aastat mõjutav Maa energia on seotud rakkudega, häiritud rakkude tekkega. Kuna täielikult puudub Tule element, siis häiritud on ka vereringe ja süda.

Feng shui’st tuntud aja tsüklilisuse põhimõttest lähtuvalt on inimkond praegu kaheksandas perioodis, mis esindab (bagua teooriast lähtuvalt) Teadmisi, tööd iseendaga eluvaldkonda. See periood algas 2004.aastal ja kestab kuni 2024. See eluvaldkond on eriti oluline laste jaoks – seega on võimendatud kõik lastega seonduv. Meie jätkusuutlikkus või vastupidi jätkusuutmatus. Meie laste (füüsiline, vaimne, hingeline) kvaliteet, laste elu kvaliteet. Lapsed on kõrgendatud tähelepanu all nii heas kui halvas mõttes. Seega on meie ülesanne juurida välja kõik see, mis takistab inimkonda olla kvaliteetselt jätkusuutlik (pedofiilia juhtumite avastamine, laste ektreemsed käitumised, aga ka laste vastu suunatud vägivald, nt.Norra, Hiinas mürgitatud piimapulber, ka ohtlikud mänguasjad, rohkearvulised õnnetused lastega jne). On laste ohutuse tagamise, laste nõustamise, toetamise ja üldse heategevuse periood. Väikelastele mõeldud tooted ja teenused on samuti tähelepanu all. Neid ettevõtmisi ootab kas suur võit või suur kaotus.

Vee energiat iseloomustab emotsioonidest – hirm ja arm. Seega jätkub inimkonna hirmutamine, pakkudes aeg-ajalt lohutuseks ka armu. Maa energia kannab endast mõtiskluse, sissepoole pööratud inimese energiat. Ja nüüd ei tohi inimene jääda oma hirmutatud mõtetega üksi. Meie eesmärk, igaühe eesmärk on keerata nupp skaalal hirmarm, armu ehk armastuse ja headuse poole.

NB! Allpool on antud lühimärgusõnad aastaloomade enrgiate kohta. Lisan, et feng shui teadmistest lähtuvalt on inimese elukäigu kujundamisel olulised kaks märki. Meie loomuse looja ehk aastamärk (mida üldjuhul teatakse) ja meie saatust juhtiv päevamärk (mis saadakse analüüsi tulemusena). Seega kui tead oma aasta- ja päevamärki, siis loe mõlema kohta käivat infot.

Rotile tõotab aasta edu töös ja armuelus. Äriasjad võtavad hoogu. Haara võimalustest kinni ja kasuta õitsengut tuleviku ehitamiseks.

Pühvlit ootab keeruline aeg. Tuleb teha kõvasti tööd ja arvestada saad ainult enda oskuste, jõuga.

Tiigrile ei too aasta rahu ja stabiilsust. Hoidu riskantsetest investeeringutest, kuid otsustades tegutse viivitamatult.

Jänest ootab tegevus. Sa võid tunda ärritust ja stressi, kuid sinu pingutusi märgatakse ja tunnustatakse.

Draakon võib sel aastal nautida edu, tunnustust ja lugupidamist. On aeg eristuda.

Madu peab oskama end peita ja jälgima üldisi arenguid. Hoidu muudatuste algatamisest ja usalda vaistu.

Hobusele soodne enesetäiustamise aeg, kuid on oht langeda pessimismi. Kui tajud eduenergia kadumist, siis usalda loogikat.

Lammast ootab päris hea aasta. Ole ettevaatlik muudatuste suhtes, kasuta oma kogemusi ja tekkinud soodsaid võimalusi.

Ahv on aktiivne ja võid parandada oma sotsiaalset staatust ning saada head sissetulekut. Anna endale piisavalt aega puhkamiseks.

Kukel on hea, kuid ebastabiilne aasta. Koged ärialast edu ja perekondlikke rõõme. Kujunda välja isiklik elustiil, unustamata seejuures puhkust.

Koerale on aasta keeruline, sest oma seisukohtade ja positsioonide nimel tuleb võidelda. Hoidu konfliktidest. Kasuta sel aastal kaitsena Kuke märki, kulonit – kanna seda alati endaga kaasas.

Seale on aasta heatahtlik. Töötulemused on head ja saavad ülemuselt positiivse hinnangu. Ka kodus on kõik hästi.