Lastevanemate üldkoosolek tagantjärele

Sai eile üle nelja aasta jälle lastevanemate üldkoosolekust osa võetud ja tuli meelde, miks ma selliseid kogunemisi väldin.
Meelde jäi selline väide, kus toetuti oma eelmise aasta tegudel vallavolikogu otsustele. Tuletan siinkohal kõikidele lastevanematele meelde, et isegi mitte seadused ei ole kivisse raiutud ning kui teil tekib kahtlus nende õiguspärasuses, siis selle küsimuse lahendab kohus. Kuna vald ei pidanud vajalikuks minu märgukirjale vastata ning sellepärast ei ole ma ka nende otsustega tuttav, mis alusel jäeti hoolekogust välja lasteaia kõige suurema rühma esindaja, kuid peamine on see, et kõik otsused on vaieldavad! Selle võiks endale iga lapsevanem meelde jätta, mitte leppida paratamatusega.
Hoolekogule soovin jõudu ning soovitan eelmise aasta vigu vältida – bürokraatiat olgu poole vähem ning reaalseid tegusid rohkem! Vaadates hoolekogu eelmise aasta dokumente, siis nende paberite väljaprintimiseks peab väikese vihmametsa hävitama, samas kui lahtiste uste päevadest osavõtt, kooli arengukava küsimustele vastamine jpm ei jõudnud hoolekogu liikmete tegemiste nimekirja.
Jäi kõrvu veel direktori väide, et talle heidetakse ette tulemuste puudumist. Anname talle need 100 päeva nagu antakse ka valitsusele, enne kui hakkame kritiseerima. Mina igatahes olen lootusrikas, sest tegemist peab ju olema väga hea inimesega, kui ta ei meeldi nendele, kellele eelmine direktor meeldis!

Uljam Teuli
Lapsevanem, kelle koolitee ei ole rohtunud.

Vanavanemate päev

TOREDAT VANAVANEMATE PÄEVA KÕIGILE!    

Septembrikuu teisel pühapäeval tähistatakse VANAVANEMATE PÄEVA. See riiklik tähtpäev on meile veel üsna uus, sest otsus selle tähistamiseks võeti Riigikogus vastu vaid mõned aastad tagasi- 21. jaanuaril 2010. aastal.

Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Tähtpäev aitab lastel saada teadlikumaks sellest, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakkuda suudavad ning tihendab eri põlvkondade vahelist suhtlemist.

Maidla Kool – sügis 2013

Rahvusringhääling tegi selle koolinädala alguse puhul üleskutse, et kõikides sellel aastal alustavatest koolimajadest saadetakse neile pilt, millest nemad siis panevad kokku albumi.
Maidla Koolis alustab küll sellel aastal ainult 58 õpilast, mis on vähem kui varasematel aastatel, kuid seda olulisem on see ära märkida, et ka selline koolimaja on olemas. Minu saadetud pilti võib näha ülevalpool ning kui kellelgi on veel pilte, mida koolimajast võiks saata, siis saab seda teha aadressil fotoalbum@err.ee

1. september – TARKUSEPÄEV

SEPTEMBER JU KÄES
Ira Lember

On kollane leht
juba vahtrapuul
ja kalendrileht
näitab sügisekuud. 

Ja jälle on koolis
kõik Anned, kõik Peetrid
ja kasvu neil juures
on veerand meetrit. 

On suverõõmud
neil säramas palges,
on kätes sitkust
ja rammugi jalges. 

Neil saatjaks

 tuule- ja adruhõng

ning suvejuttude

otsatu lõng. 

September ju käes
ja igal pool
kõrvad on kikkis,
sest algab kool!

🙂