Kuldne draakonimuna

Eelmise munaga läks nii nagu ta läks – meil ei õnnestunud seda välja haududa. Proovime siis veelkord õnne!

 

Seekord oli valik mul selliste munade hulgast ning otsustasin kuldse kasuks. Proovime siis, kuidas läheb.

Sügisene koolivaheaeg

SÜGISENE KOOLIVAHEAEG MAIDLAS

 

Esmaspäev, 26. oktoober

Maidla Rahvamajas

Kokkamispäev, algus kell 13.30

 

Teisipäev, 27. oktoober

Matk looduses,

väljasõit Savala bussijaamast kell 09.30

(Selga ilmastikukindlad riided!)

 

Meisterdamine

Maidla Rahvamajas,

algusega kell 14.00

 

 

Kolmapäev, 28. oktoober

Maidla Rahvamajas

Infotund – Kuidas saada Euroopa vabatahtlikuks?

algusega kell 13.00

Rahvusvaheline mängudepäev,

algusega kell 14.00

külas erinevate riikide vabatahtlikud

 

 

Neljapäev, 29. oktoober

Geopeituse mängimine

koos Sõmeru Noortekeskuse noortega.

Vajalik eelnev registreerimine kuni 23.10.09,

Telefonil 53 42 85 07

 

 

Reede, 30. oktoober

Disko Maidla Rahvamajas, algus kell 19.00

Pilet 30 krooni, helkuriga 25 krooni

Halloweeni kõrvitsaga vaba sissepääs!

 

 

 

Loomade karneval

Sellel aastal peeti koolis Loomade karnevali, kus enamasti lapsevanemad said näidata oma fantaasiat ja oskusi. Loomaaed oli mitmekesine – kohal oli nii õhu kui veeloomi ning maismaaelukad ei jäänud ka tahaplaanile. Keegi kedagi ära ei söönud ning üheskoos tantsiti ning võisteldi, et millised loomad on osavamad. Ega seal muud polnudki, kui üks lust ja trall mille ma siis ka jõudumööda üritasin pildile saada kuigi videost oleks siin suuremat tolku olnud meeleolu edasiandmisel. Kui kõik pildid on korrigeeritud, siis tekivad need ka siia lehele, praegu on aga kõik pildid nähtavad ainult Dropboxi kasutajatele mida kutsun teid kõiki samuti proovima.

PIDLID

Draakonikoobas

 

Juba mõnda aastat tegeleb internetis lehekülg, mis pakub huvilistele kasvatada omaenda draakonit. Alguses pead lehel registreerima ning siis saad valida draakoniema poolt hüljatud munade vahel ning saad sobiva endale “lapsendada”. Draakon kasvab vastavalt sellele, kui palju teda külastatakse. Mida rohkem klikke draakonil, seda kiiremini ta suureks sirgub. Mõtlesin, et äkki võiks klassil ka olla oma lemmikloom, kes meelitab teid siia lehele oma draakonil klikkima, sest mitte keegi ei tea, milline loom temast välja tuleb.

Valida sain ma selliste munade vahel:

 

Valisin alt reast eelviimase muna. Miks just selle, arvatavasti sellepärast, et tal olid ilusad värvid. Aidake siis draakonil suureks kasvada, klikates alloleval alloleval munal (hiljem juba loodetavasti draakonil).

Klassipidu pannkookidega

Reedel toimus klassipidu õpetaja juures.

Aitäh Evelinile, kes õpetajal aitas pannkoogitaigna valmis segada!

Aitäh Liisile, kes kõik koogid moositas!

Aitäh Mirjamile, kes kookidele metsmaasika- ja murakamoosi tõi!

Aitäh Atsile, kes  maasikamoosi tõi!

Seni kuni  mina ülepannikooke küpsetasin, mängisid huvilised lauamänge, viskasid täpsusviskeid, kes soovis, revideeris Monica toas mänguasjakorvi… 🙂

Vahetevahel käidi õpetaja kiisule ka pai tegemas

AITÄH KÕIKIDELE KÜLALISTELE!

2 tundi möödusid imekiiresti. Pidu lõppes koolitarvete õnneloosiga, kus iga loos võitis 🙂

Küpsetasime leiba

Juba aastaid tähistatakse Eestis oktoobri esimestel nädalatel LEIVAPÄEVI või LEIVANÄDALAT. Meeldetuletuseks olgu see, et eelmistel aastatel kutsus lasteaed meid oma üritustega ühinema. Pidasime leivapidu ja tegime kõik koos erinevate maitsvate katetega võileibu, käisime Tapal saiategu vaatamas jne.

Sel aastal lubas kool oma tegemistesse kaasata lasteaia. Leivaliidu kodulehelt lugesin, et soovitatakse külastada leivatehast, et oma silmaga rukkileiva valmistamist näha. Võta näpust!!! Ümbruskonna leivatsehhid ( Grossi Pagar, Kalev, Orti) said läbihelistatud, mitte keegi ei soovinud meid vastu võtta 🙁
Ja siis kõige lootusetumal hetkel lugesin “Põhjarannikust” kuulutust, et Ida- Virumaal Atsamala küla Tagavälja  talu kutsub lapsi ja teisi huvilisi leiba küpsetama.

8. oktoobril sõitsidki ligi 50 huvilist lasteaiast ja koolist leivapäevale. Meid võttis vastu Tagavälja talu rõõmsameelne ja lahke perenaine. Ta juhatas meid oma majapidamisse. Seadsime end sisse suures soojas köögis.

Kõigepealt oli vaja leivataigen valmis sõtkuda. Selle auväärse ülesande sooritajaks said portugaallane, kes on praegu Maidla Noortekeskuses vabatahtlikuna tööl ja mina- 2. kl õpetaja 🙂 Kui taigen sai sõtkutud, jäeti see kerkima… Edasi kutsus  selle talu peremees meid õue, et näidata  ja tutvustada kõiki töid, mida leiva saamiseks tuli vanasti teha käsitsi… ( tänapäeval, teadagi, on kõik hoopis lihtsam!).

Kõik lapsed said ise sirbiga rukist lõigata, vilja peksta ( ka koodiga), jahvatada käsikiviga… Vahepeal oli perenaine leivad ahju pannud, meie aga mängisime õues leivateemalist rahvamängu. Lõpuks saabus aeg taas kööki minna. Ja milline hõrgutav leivalõhn meid vastu võttis!!!  Seda pole võimalik kirjeldada !!! 🙂 Seda peab ise tundma!  Leivad olidki valmis saanud…

Veel õpetas perenaine meile või tegemist. Või tehtud, hakkasime lõpuks sooja leiba värske koorevõiga mekkima…  Mmmmmm…. kui maitsev see kõik oli! Kõrvale pakuti talupiima, õunamahla ja taimeteed.
Mälestuseks meie külaskäigust kinkis perenaine kõikidele osalejatele väikese kotikese rukkiteradega.

Lasteaia ja algklasside laste leivapäeva toimetusi jälgis ka meie maakonna päevalehe “Põhjarannik” ajakirjanik ja fotograaf. Laupäevases lehes (10.okt) ilmuski leivateost reportaaž.  Soovitan tutvuda!

PILDID

Dropbox

Dropbox on failivahetusprogramm, mille kasutamiseks pole vaja teha muud kui luua konto ja installida programm (võib ka teises järjekorras). Kui sul aga ei ole isiklikku arvutit, siis programmi installimine ei olegi primaarne, piisab ka konto loomisest, kuid sel juhul ei ole kasutamine mugav.

Prorgamm töötab põhimõttel, et luuakse kaust ja siis jagatakse välja kutsed kellega koos tahetakse seda kausta jagada (kutset saab väljastada ainult registreeritud kasutajale!). Mina pakun jagamisvõimalust kõigile kes soovivad oma arvutis näha pilte või videosid, täismahus, muutmata kujul ja varem kui need avaldatakse kodulehel. Selleks on vaja teha kolm lihtsat sammu:

  1. Lae alla progrmm Dropbox ja installi see. Minu sõbrakutse leiad SIIT mis tähendab boonusmahtu nii sulle kui ka mulle!
  2. Loo konto. Pead valdama ankeedi täitmisel elementaarsel tasemel inglise keelt.
  3. Seejärel saada mulle teade sellest, millise meiliaadressiga sa liitusid ja ma lisan sind Kodulehe kausta lugejate hulka, mille kutse vastuvõtmisel ilmuvad sinu arvutisse kõik pildid ja videod mida sa kunagi kodulehel ei näe.

Ülevaate Dropboxist leiad allolevatelt linkidelt:

https://www.getdropbox.com/help

https://www.getdropbox.com/tour

https://www.getdropbox.com/screencast

Kui tekivad küsimused, siis eestikeelseid vastuseid saab siis, kui kirjutada küsimus alla kommentaarireale!

Jutulinnud Monica sünnipäeval.

PILT 7726

Laupäeval said Jutulinnud Mirjam, Evelin, Endel, Madis, Tomas ja Liis kokku koolis kus Monica pidas oma sünnipäeva. See oli vaheldus sellele, mis igapäevaselt koolis toimus ning ka majal oli lõbus, et ei pidanud kaheks pikaks päevaks üksi jääma.

Sünnipäevalaud oli kaetud klassi ning külla oli tulnud Prillidega Kass, kes peale mängimise armastas kõige rohkem ka arbuusi süüa. Kahjuks, aga kadus kass enne peo lõppu ära ja õpetaja Jaanika ei saanudki teda näha…

Küll aga nägid kõik suurt kuhja kingitusi ning said neli tundi teha kõike seda mida kodus tegema ei mahu – ringi joosta ja tantsida. See oli siis ka sissejuhatav pidu Monicale kes pidas oma viimast sünnipäeva, olemata veel koolilaps. Vähemalt ei tule ta kooli nagu võõras, vaid teda on ootamas ees hulk toredaid sõpru!

Veidike sünnipäevapeost saavad osa ka need, kes vaatavad all olevaid pilte.

PILDID

Palju õnne, Martti!

Nalja, rõõmu, kingitusi
toogu kaasa sünnipäev.
Õnne, sõpru, saavutusi
aga iga järgnev päev…

KALLIS MARTTI!  PALJU-PALJU ÕNNE SULLE SÜNNIPÄEVAKS!

Klassikaaslased ja  Sinu õpetaja

Lapsevanemad said kokku

On tore, kui saad oma sõnumitele vastukaja. Viimane vastukaja oli niivõrd elav, et otsustati koguni kokku tulla. Sain veelkord teada, et minu huumor ei ole väga paljudele arusaadav ning seda, et sõnade taga ei nähta mõtet või nähakse seda, mida ma pole tahtnud edasi anda. Ju siis mul on nii halb väljendusoskus, kuigi peab ütlema, et neid kes saavad minust õigesti aru, on enamuses, nii et äkki polegi viga ainult minus…

Igatahes arvan ma, et lastevanemate koosolekud on ennast sellisel kujul ammendanud, kus saadakse kokku ja kellestki midagi isegi omakeskis rääkida ei tohi. Tõenäoliselt oli siis tegemist minu viimase koosolekuga sellisel kujul ning edaspidi on võimalik minuga ühendust võtta elektroonilisi kanaleid kasutades. Loodetavasti jõudis minu sõnum ka lastevanematele kohale, et koduleht on üks võimalustest omavahel suhtlemiseks ning kui seda ei kasutata, siis ei ole ta antud eesmärki täitnud ja kuulub likvideerimisele.

Hoolekogu tööd tehes, tuletan ma lastevanematele veelkord meelde, et kui arvate, et avameelsus teatud probleemides, toob teile lisapingeid, siis usaldusisikuna olen olemas mina, kes neid probleeme meeleldi lahendada võtab. Mina ei ürita kellelegi meelejärele olles asju maha vaikida ning mind ei ole võimalik ka vaikima sundida! Koos leiame tõe, kui minu oma on liiga subjektiivne.