Kuldne draakonimuna

Eelmise munaga läks nii nagu ta läks – meil ei õnnestunud seda välja haududa. Proovime siis veelkord õnne!

 

Seekord oli valik mul selliste munade hulgast ning otsustasin kuldse kasuks. Proovime siis, kuidas läheb.

Sügisene koolivaheaeg

SÜGISENE KOOLIVAHEAEG MAIDLAS

 

Esmaspäev, 26. oktoober

Maidla Rahvamajas

Kokkamispäev, algus kell 13.30

 

Teisipäev, 27. oktoober

Matk looduses,

väljasõit Savala bussijaamast kell 09.30

(Selga ilmastikukindlad riided!)

 

Meisterdamine

Maidla Rahvamajas,

algusega kell 14.00

 

 

Kolmapäev, 28. oktoober

Maidla Rahvamajas

Infotund – Kuidas saada Euroopa vabatahtlikuks?

algusega kell 13.00

Rahvusvaheline mängudepäev,

algusega kell 14.00

külas erinevate riikide vabatahtlikud

 

 

Neljapäev, 29. oktoober

Geopeituse mängimine

koos Sõmeru Noortekeskuse noortega.

Vajalik eelnev registreerimine kuni 23.10.09,

Telefonil 53 42 85 07

 

 

Reede, 30. oktoober

Disko Maidla Rahvamajas, algus kell 19.00

Pilet 30 krooni, helkuriga 25 krooni

Halloweeni kõrvitsaga vaba sissepääs!

 

 

 

Draakonikoobas

 

Juba mõnda aastat tegeleb internetis lehekülg, mis pakub huvilistele kasvatada omaenda draakonit. Alguses pead lehel registreerima ning siis saad valida draakoniema poolt hüljatud munade vahel ning saad sobiva endale “lapsendada”. Draakon kasvab vastavalt sellele, kui palju teda külastatakse. Mida rohkem klikke draakonil, seda kiiremini ta suureks sirgub. Mõtlesin, et äkki võiks klassil ka olla oma lemmikloom, kes meelitab teid siia lehele oma draakonil klikkima, sest mitte keegi ei tea, milline loom temast välja tuleb.

Valida sain ma selliste munade vahel:

 

Valisin alt reast eelviimase muna. Miks just selle, arvatavasti sellepärast, et tal olid ilusad värvid. Aidake siis draakonil suureks kasvada, klikates alloleval alloleval munal (hiljem juba loodetavasti draakonil).

Dropbox

Dropbox on failivahetusprogramm, mille kasutamiseks pole vaja teha muud kui luua konto ja installida programm (võib ka teises järjekorras). Kui sul aga ei ole isiklikku arvutit, siis programmi installimine ei olegi primaarne, piisab ka konto loomisest, kuid sel juhul ei ole kasutamine mugav.

Prorgamm töötab põhimõttel, et luuakse kaust ja siis jagatakse välja kutsed kellega koos tahetakse seda kausta jagada (kutset saab väljastada ainult registreeritud kasutajale!). Mina pakun jagamisvõimalust kõigile kes soovivad oma arvutis näha pilte või videosid, täismahus, muutmata kujul ja varem kui need avaldatakse kodulehel. Selleks on vaja teha kolm lihtsat sammu:

  1. Lae alla progrmm Dropbox ja installi see. Minu sõbrakutse leiad SIIT mis tähendab boonusmahtu nii sulle kui ka mulle!
  2. Loo konto. Pead valdama ankeedi täitmisel elementaarsel tasemel inglise keelt.
  3. Seejärel saada mulle teade sellest, millise meiliaadressiga sa liitusid ja ma lisan sind Kodulehe kausta lugejate hulka, mille kutse vastuvõtmisel ilmuvad sinu arvutisse kõik pildid ja videod mida sa kunagi kodulehel ei näe.

Ülevaate Dropboxist leiad allolevatelt linkidelt:

https://www.getdropbox.com/help

https://www.getdropbox.com/tour

https://www.getdropbox.com/screencast

Kui tekivad küsimused, siis eestikeelseid vastuseid saab siis, kui kirjutada küsimus alla kommentaarireale!

Palju õnne, Martti!

Nalja, rõõmu, kingitusi
toogu kaasa sünnipäev.
Õnne, sõpru, saavutusi
aga iga järgnev päev…

KALLIS MARTTI!  PALJU-PALJU ÕNNE SULLE SÜNNIPÄEVAKS!

Klassikaaslased ja  Sinu õpetaja

Lapsevanemad said kokku

On tore, kui saad oma sõnumitele vastukaja. Viimane vastukaja oli niivõrd elav, et otsustati koguni kokku tulla. Sain veelkord teada, et minu huumor ei ole väga paljudele arusaadav ning seda, et sõnade taga ei nähta mõtet või nähakse seda, mida ma pole tahtnud edasi anda. Ju siis mul on nii halb väljendusoskus, kuigi peab ütlema, et neid kes saavad minust õigesti aru, on enamuses, nii et äkki polegi viga ainult minus…

Igatahes arvan ma, et lastevanemate koosolekud on ennast sellisel kujul ammendanud, kus saadakse kokku ja kellestki midagi isegi omakeskis rääkida ei tohi. Tõenäoliselt oli siis tegemist minu viimase koosolekuga sellisel kujul ning edaspidi on võimalik minuga ühendust võtta elektroonilisi kanaleid kasutades. Loodetavasti jõudis minu sõnum ka lastevanematele kohale, et koduleht on üks võimalustest omavahel suhtlemiseks ning kui seda ei kasutata, siis ei ole ta antud eesmärki täitnud ja kuulub likvideerimisele.

Hoolekogu tööd tehes, tuletan ma lastevanematele veelkord meelde, et kui arvate, et avameelsus teatud probleemides, toob teile lisapingeid, siis usaldusisikuna olen olemas mina, kes neid probleeme meeleldi lahendada võtab. Mina ei ürita kellelegi meelejärele olles asju maha vaikida ning mind ei ole võimalik ka vaikima sundida! Koos leiame tõe, kui minu oma on liiga subjektiivne.