Madli Liis`i sünnipäevaüllatus

Tänane päev oli eriline… Madli Liis tõi klassikaaslastele ja õpetajale sünnipäevakomme. Need maiustused olid väga armsalt igaühele eraldi pakitud. Tuutukese peal igale erinev pildike. Meeletult armas… Tänuks toreda üllatuse eest tõstsid vahvad klassivennad oma ainsa klassiõe 9 korda õhku 🙂 Aitäh, Liis!

Õnnitlevad Suslikud, 1. klass ning õpetaja Karmen.

Raamatukogus

1. klass käis täna Maidla raamatukogus.Tädi Pille rääkis lastele raamatute hoidmisest, laenutamisest. Ta tutvustas lastele huvitavaid trükiseid. Kõik said endale välja valida lugemiseks raamatu, just sellise, mis kõige rohkem meeldis ja lugema kutsus. Tänase külaskäiguga andsime stardi igakuisele raamatute lugemisele ka 1. klassi õpilastele.

Pärast pidasime õpetaja juures lõbusa pannkoogipeo.

KADUNUD PILDID

Huvitav tähelepanek minu poolt: Jutulinnud mängisid sageli õpetaja juures pulmi, Suslikute lemmiktegevus on olnud pillimäng ja laul. 1. klass mängis täna tõsist arstimängu. Klassid on ikka väga erinevad!

Lasteaia avamine

19. oktoobril 2012 avati Maidla Koolis lasteaed. Kuna lapsed on seal käinud juba septembri algusest peale, tähistati pigem ehitusmeeste väljaviskamist. Kahjuks oli avamisele kutsutud valitud seltskond, kuid egoistina tahan ma kõikidele oma laste saavutustele kaasa elada ning kui ma seda ei saa, siis võivad need üritused minu poolest ka olemata olla! Nii et mina olen ürituses pettunud, kuna ei ole seda oma silmaga näinud. Seega ei ole kahjuks fotosid mida üritusest jagada. Kahju!

Google postitas minu kirjakasti täna hommikul kaks linki, mida ajakirjanduses oli vahepeal avaldatud: Delfi ja Maaleht

Emotikonid said 30 aastaseks :)

Esimese kirjavahemärkidest naerunäo sünniaeg on täpselt teada.

19. septembril 1982 saatis USA Carnegie Melloni ülikooli arvutiteadlane Scott Fahlman töökaaslastele e-kirja, kus soovitas naljade lõpus kasutada klahvikombinatsiooni :-).

Ettepanek levis tolleaegsete arvutivõrkude kaudu kiiresti teistesse ülikoolidesse. Emotikonid said menukaks ning tänapäeval on neist kümneid erinevaid versioone.

Närvivõrkude ja programmeerimiskeelte uurija Fahlman töötab samas ülikoolis edasi. Emotikonide edu hämmastab teda, samas pole ta moodsate liikuvate ning värviliste naerunägude austaja: “Need on inetud ja pärsivad loovust. Keegi ei ürita enam ainult klaviatuuri kasutades tundeid väljendada.”

Ajalooline kiri esimese naerunäoga läks alguses kaotsi. Fahlman ei hoidnud sõnumit alles, seda ei õnnestunud ka ülikooli võrgust taastada.

Alles ☺ 20ndaks sünnipäevaks leidis üks Microsofti tehnik selle lintide peale tehtud tagavarakoopiate hulgast üles.

Siiski leidub inimesi, kes väidavad, et emotikonide kasutamise idee pärineb varasemast ajast. Selle kohta pole paraku ühtegi tõendit.

allikas: Noviaator

Milliseid nägusid kasutad sina?