Paljude jaoks on sellel pildil ilus rand ning vahva vesi, kuid samuti on siin asjad mis võiksid olemata olla – kopter, kaater, hõljuk, politsei, piirivalve, päästjad ja kiirabi… See poiss kes vees kadunuks jäi, ei saagi minna 1. septembril kooli, esimesse klassi… Olles esimeste hulgas rannas ning selle lapse emaga rääkinud, tahan ma kõikidele lastele südamele panna – ükskõik kui ebaõiglastena vanemate keelud ja käsud ka ei tunduks, on need kõik teie enda kaitseks. Hoidke iseennast ja teineteist!
Unustatud mõisad on külastusmäng, mis tutvustab inimestele mõisakoole, sest need on midagi sellist, mille tähtsust ei saa alahinnata. Mõisakoole saavad elus hoida ainult kogukonnad ise, mitte keegi kusagilt juhtivalt kohalt. Sellepärast ongi kohalike inimeste osavõtt mõisakooli tegemistest ülimalt tähtis. See peab olema kool, kus õpilane mitte ei käi, vaid on osa koolist.
Üks osa sellest üheshingamisest on kindlasti ka sellest mõisakoolide mängust osavõtmine, mis toimub keset argist suvevaheaega. Tahetakse tulla kooli, mitte midagi saama, vaid andma ning keegi ei tee seda kasu eesmärgil, vaid sellepärast, et saaks koolile anda osa oma näost. Just seetõttu arvan ma, et kool ei tohiks liiga palju teisi kopeerida, vaid peab julgema teistest eristuda ning pakkuma midagi sellist, mida teised ei julge või ei taha teha.
Maidla Kool teeb üht-teist teisiti. Ta on suutnud lastes tekitada usalduse ning nad tahavad olla osa koolist ning kool on osa neist. Täna olid koolis esindatud nii Jutulinnud, Särasilmad kui ka üks Suslik – tegemist on klassidega, kes on saanud endale nime ning ma loodan, et keegi võtab selle traditsiooni ka kunagi üle. See on ainult üks paljudest asjadest, mida me tahame teisiti teha ning Klassileht on see koht, mis hoiab kätt pulsil, kui jälle midagi käsil on!
Ilusat suvevaheaja jätku ja kes täna kohale ei jõudnud, saavad seda teha kahe nädala pärast!
2011 aasta märtsis tulid noored Garage48 üritusel välja lahendusega mKool, millele sai ka oma hinnang antud. Hetkel leiab Androidi telefonile poest 4 erinevat rakendust:
Ametliku rakenduse äratundmine ei tohiks keeruline olla. Tegemist on alles algversiooniga, mis võib sisaldada veel vigu ning sellepärast oodatakse kasutajate tagasisidet. Kindlasti maksab tähele panna ka seda, et erinevalt mitteametlikest rakendustest, et toeta see Androidi versioone 2. vaid peab olema 4.0 või uuem. Kõige suurem puudus on kindlasti võimalus mID kaudu sisselogimise puudumine, sest inimesed kes kasutavad paroolide meelespidajaid, ei saa seda mugavalt kasutada.
Loomulikult sai ka ise see rakendus ära proovitud, et teada saada, kas see õigustab oma kuutasu. Peab ütlema, et rakendus ise on väga hästi tehtud ning täiesti arusaadav. Suvel on muidugi väga raske objektiivset kasutamiskogemust anda, sest seal ei toimu ju midagi ning Koolitööde AS oleks võinud selle testimise teha siiski kooliajale, kuid nad tahavad selle eest juba siis raha saada ning see on neist suhteliselt omakasupüüdlik, aga kuna tegemist on erafirmaga, siis on see ka arusaadav. Hetkel on Koolitööde AS-l väljas juba 3 tasulit teenust: Popipatrull, Nädalaraport ning nüüd ka mKool. Kui nüüd praktiliselt mõelda, siis ainukesena osutub neist praktiliseks Nädalaraport. Kõik teavad omast käest, kui palju kasutatakse eKooli kodulehte – väga vähe. Põhiline puudus on muidugi see, et õpetajad ei ole ise kuigi interaktiivsed ning sellepärast ei saa ka pakutavaid teenuseid kasutada. Kuidas ma saan kasutada popipatrulli, kui ma tean, et laps puudub koolist, kirjutan puudumisteate ning saadan ära. Kõik õpetajad määravad lapse puudujaks ning see on niikaua põhjusteta, kuni klassijuhataja selle põhjusega puudumiseks minu puudumisteate põhjal määrab, aga kuna see võib toimuda alles järgmine päev või isegi veel hiljem, siis puudub sellel teavitusel mõte. Olen kohanud ka seda, et hinded pannakse kirja märkustena või hoopis pühapäeva hilisõhtul, seega ei ole mingisugust mõtet olla aktiivselt selle leheküljega ühenduses kui ka sissekanded ei toimu interaktiivselt. Tegelikkuses võiks olla iga õpetaja sissekande juures selline kastikene, millesse õpetaja saab sissekande tegemise korral ka oma sissekande ekirja või minu poolest kasvõi SMSga saata teate lapsevanematele, et nad tuleksid siis ekooli kasutama ja õpilase käekäiguga tutvuma (selline asi võiks olla näiteks märkuse või negatiivse hinde korral, kui õpetaja tahab sellele telepanu pöörata). Niikaua, kuni kõik asjad saab telefoni teel või Facebooki kaudu aetud, on väga raske lapsevanemates huvi tekitada.
Kes mäletab veel sellist lehekülge nagu Orkut? Tundub, nagu oleks tegu kauge minevikuga, kuid tegelikult sai tolleaegne Maidla Põhikool endale fännilehe sinna samal aastal kui ka Facebooki – kõigest neli aastat tagasi. 30 septembril saab olema tema viimane päev seal, sest Orkut suletakse. See on väga hea näide sellest, kuidas sotsiaalvõrgustikud väärtustavad ainult olemasolevat ajahetke. Asjad mis toimusid paari aasta eest, on juba nii kauge minevik, et see on kõik uute asjade alla kuhjunud ja keegi ei viitsi neid sealt ostida. Teine asi on muidugi see, et keegi ei tea, millal kaob unustusse just see praegune kõige populaarsem keskkond ning kõige paratamatuse teed läheb ning koos sellega ka kõik mälestused… Need kes tahavad oma Orkuti asju päästa, saavad seda teha kahel viisil – viia kõik üle Google+ või laadida oma arvtisse. Sõpru endaga kahjuks kaasa võtta ei saa 🙂
LAAGRI KAVA: 15. KROL-i TELKLAAGER AJA PUUDUTUS 8. – 10. juuli 2014.a Kauksis
VÄLJASÕIT: 1. buss – 8.30 Sonda PK – Kiviõli I KK – Maidla Kool 2. buss – 8.00 Aseri KK – Lüganuse KK – Kiviõli Vene Gümn
KAASA VÕTTA: Telgid, madratsid, hügieenitarbed, magamiskotid, vahetusriided, spordiriided, vihmakeebid ja muu, mida vajalikuks peate. 1. PÄEVA LÕUNASÖÖK!!!! • võistluste tarvis eraldusriided (särgid vms, mille järgi koole võistlusplatsil eristada) • lipp, maskott, koolisilt
Teisipäev, 8.juuli SPORT
10.00 saabumine laagripaika 10.00 – 11.00 laagri ehitamine 11.00 – 12.00 laagri avamine – koolide tutvustused, meeskonnamängud (KIK ja Lüganuse) 12.00 – 13.00 jalgpalli MM (Sonda) 13.00 – 14.00 piknik esimene lõuna võtke ise kaasa!!! 14.00 – 17.00 harivad-huvitavad tegevused 14.00 – 15.00 Contra luuletuba 15.00 – 16.00 Lavavõitlus 16.00 – 17.00 Improvisatsiooni töötuba 17.00 – 18.00 jalgpalli MM jätkub…viktoriin (LÜG) 18.00 – 19.00 õhtusöök 19.00 – 20.00 tüdrukud vs poisid (Sonda) 21.00 – 23.00 DISKO (KIK)