Kohvikutepäeva ettevalmistused

Märtsi lõpp ja aprilli algus olid ettevalmistuste aeg 1. juuni kohvikutepäevaks. Lapsed said valida kuue erineva töötoa vahel:
• Rahvaste kohvik – valmistame erinevate rahvuste toite. Juhendajad: Rimma Narkeliunaite, Kaja Toikka.
• Mikside kohvik – otsitakse vastuseid MIKS-idele. Juhendajad: Ülle Lipp, Kaire Sulp, Lembit Alamets, Karin Pohla, Siim Kilki.
• Memme-taadi kohvik – teeme koos vanaemade ja vanaisadega vahva kohviku. Juhendajad: Olette Tammeoja, Külli Lahtmaa, Alice Aaviksoo.
• Õuduste kohvik – tegeletakse igasuguste „jubedate“ asjadega. Juhendajad: Aili Rohtla, Ülle Mähküll, Tiina Kilumets, Valentina Anger.
• Ilusa eesti keele kohvik – otsime üheskoos eesti keelest kunsti, muusikat, mängulisust ja põnevust. Juhendajad: Anu Vau, Kathriin Karus, Pilvi Kuurmann, Riina Saare, Jaanika Merirand.
• Hoolivuse kohvik – pööratakse tähelepanu inimese bioloogilisele ja sotsiaalsele jalajäljele ja juhitakse tähelepanu inimese eneseteadlikkusele. Tuuakse näiteid erinevatest toitumisvõimalustest ja nende mõjust inimese organismile ning kuidas selle kohta infot otsida. Vaatame inimarengu ajalugu ja seostame seda sotsiaalsete teemadega nagu hoolivus, suhtlemine endaga, sõpradega ja suuremas grupis. Juhendajad: Jüri Käosaar, Kristjan Lepp, Maria Uuetoa.

Seekord ei proovinud ma kõikidest asjadest osa saada vaid valisin enda jaoks ka ühe töötoa välja ja olin seal algusest lõpuni.

PILDID

Kiviõli I Keskkooli teated 28.03.2016

1. 31. märtsil ja 1. aprillil toimuvad projektipäevad, mille käigus valmistame ette 1. juuni kohvikutepäeva Kiviõli õunapuupargis. Projektipäevadel algab koolipäev  9.00 aulas.   2. KOHVIK – TÖÖTOAD:
• Rahvaste kohvik – valmistame erinevate rahvuste toite. Juhendajad: Rimma Narkeliunaite, Kaja Toikka.
• Mikside kohvik – otsitakse vastuseid MIKS-idele. Juhendajad: Ülle Lipp, Kaire Sulp, Lembit Alamets, Karin Pohla, Siim Kilki.
• Memme-taadi kohvik – teeme koos vanaemade ja vanaisadega vahva kohviku. Juhendajad: Olette Tammeoja, Külli Lahtmaa, Alice Aaviksoo.
• Õuduste kohvik – tegeletakse igasuguste „jubedate“ asjadega. Juhendajad: Aili Rohtla, Ülle Mähküll, Tiina Kilumets, Valentina Anger.
• Ilusa eesti keele kohvik – otsime üheskoos eesti keelest kunsti, muusikat, mängulisust ja põnevust. Juhendajad: Anu Vau, Kathriin Karus, Pilvi Kuurmann, Riina Saare, Jaanika Merirand.
• Hoolivuse kohvik – pööratakse tähelepanu inimese bioloogilisele ja sotsiaalsele jalajäljele ja juhitakse tähelepanu inimese eneseteadlikkusele. Tuuakse näiteid erinevatest toitumisvõimalustest ja nende mõjust inimese organismile ning kuidas selle kohta infot otsida. Vaatame inimarengu ajalugu ja seostame seda sotsiaalsete teemadega nagu hoolivus, suhtlemine endaga, sõpradega ja suuremas grupis. Juhendajad: Jüri Käosaar, Kristjan Lepp, Michelle Raag (külalisena), Maria Uuetoa.
Õpilased registreerivad ennast töötubadesse ise. Aega on teisipäeva, 29. märtsi kella 16.00ni.
3. 9. ja 12. klassi õpilastel on 31. märtsil ja 1. aprillil eksamiainete konsultatsioonitunnid.   4. Kolmapäeval, 30. märtsil kell 17.30 kooli aulas Noored Kooli linnalaagri koosolek lapsevanematele. Linnalaagrissse oodatakse osalema 1.-8. klassi lapsi.   5. Neljapäeval, 31. märtsil kell 17.00 koguneme aulasse, et arutada järgmise õppeaasta koolipäeva ülesehitust. Oodatud on õpilased, õpetajad, lapsevanemad.   6. 5. aprillil kl 10.00-15.00 võimalik tutvuda erinevate roomajatega. Pilet 2 EUR.   7. Laulurõõm toimub 28. aprillil! Osalemiseks tuleb end registreerida seda saab teha SIIN. Registreerida saab kuni 15. aprillini.   8. 18.-22. aprillil on meie koolis Südamenädal. Väärtustame tervislikke eluviise

Talve lõpp

Alati on kevadpühad olnud traditsiooniliste jänkude ja tibudega ning need ei kao kuhugi, kuid mis oleks, kui vaataks pühasid teise nurga alt?
Kui juhtub õnnetus ning piim saab kodust otsa? Siis võid iga päev poodi minna ning seal on olemas müüja, aga kui juhtub midagi veel tõsisemat, siis alati saab helistada numbrile 112 ning ööpäevaringselt tullakse appi – olenemata sellest kas on pühad või mitte. Alati on kusagil keegi tööl, ehk tähistab oma pühasid peaaegu igapäevaselt, kuid on ka erandeid…
Sügisel käisid 5. klass ja Roosinupud Alajõel vaatamas, milline näeb välja hõljuk. Siis polnud selle sõiduki tööaeg veel alanud, sest Peipsi järv oli jääst vaba. Nüüd on ta terve talve tööd teinud ning kevade alguse puhul võtab ta oma väljateenitud puhkuse välja, sest enam pole ohtu, et keegi jääl abi vajab, sest see ei kanna enam inimest.
Talve lõpp Peipsi järvel tähendab seda, et piirivalvurid korjavad kõik  piirimärgid kokku ning jäädakse ootama, millal saab paadid vette lükata. Ka kõik teenistuskoerad on samasugused piirivalvurid nagu inimesed, sest peavad ka nemad sõitma sündmuskohale mitte ainult autos, vaid ka paadis, hõljukis ning isegi helikopteriga ning kui nad pole selleks treenitud siis võib helikopteri lend sellist elevust tekitada, et töötegemisest ei tule midagi välja. Igatahes ootavad ka nemad kevade algust ning kuigi talv võib olla kui tore tahes, pole midagi toredamat kui kevad südames!

https://vimeo.com/160433958

Inimene

ÜLESKUTSE KÕIKIDELE INIMESTELE!

Kes olid 1. septembril Kiviõli I Keskooli aktusel, teavad mida tähendab ILUS INIMENE.

ILUS – Iseseisev, Loov, Uudishimulik ja Suhtleja

INIMENE – Innustuv, Naerusuine, Infovaldaja, Mõtlev, Empaatiline, Nutikas, Eluline

Kes aitab kaasa mõelda, millised tegevused võiksid sõna INIMENE omadusi kõige paremini väljendada? Kui sul on asjast oma nägemus, siis jaga seda!

Võta ühendust kodulehe või Facebooki kaudu.

Kõikide nõuandjate vahel läheb loosi aastane Office 365 kasutusõigus.
Loosimine toimub 30. mail 2016.

Teel kooli

https://vimeo.com/159635413

Selle poisi nimi on Ott. Eelmisel aastal alustasid Kiviõli I Keskkoolis oma õpinguid tema vend ja õed. Ta on neid nüüd terve aasta kõrvalt jälginud, et mida kool endast kujutab.
Kiviõli I Keskkoolil on visioon, mida tutvustas direktor  Heidi Uustalu 1. septembril 2015 aktusel “ILUS INIMENE“:

Need on kõik ilusad omadused, kuid kindlasti pole nimekiri lõplik. Ma usun, et Kiviõli I Keskool ehk KIK nagu nad ennast ise hellitavalt kutsuvad, aitab leida just need omadused mis viivad sihile. Kui tahad selles ise veenduda, siis kool ootab Sind 5. aprillil kell 18:00!

Minuga kohtute enne kooli veel kümnel korral ning ma aitan teil sinna jõuda, sest 1. septembril on koolimajas kõige tähtsamad lapsed just meie mudilased!

Uljam Teuli

Kiviõli I Keskkooli teated 14.03.2016

1. Tammsaare ettelugemis võistlusel saavutas 7.-9. klasside arvestuses II koha Christofer Kivipalu.
2. Sõpruskohtumine korvpallis KIKi ja Kiviõli Vene kooli vahel 15. märtsil kell 16.00 Vene Koolis. Kõik meie võistkondi toetama ja kaasa elama!
3. Homme, 15. märtsil on “Alustavate koolijuhtide arenguprogramm 2015-2016” raames majas ca 20 seal alustanud koolijuhti läbimas koolitust teemal “Arenguvestlused ja motivatsioonisüsteem”.
4. Täna kl 11.00 võimalik vaadata 5a ja 4a klassi draamaõpetuse raames valminud lavastusi.
5. Täna kell 12.05 võimalik kooli aulas vaadata 6.klassi videoid, mis valminud draamaõpetuse tundides.
6. 16. märtsil kell 18.00 emakeelepäevale pühendatud luuleõhtu.
7. 17. märtsil kell 18.00 Kiviõli rahvamajas etendus „5 grammi sisemist rahu“.
Pilet 3 EUR. Ootame väga aktiivset osavõttu!
8. 18. märtsil, reedel kell 11.00 kooli aulas 1.-5. klassi õpilastele ja kõigile teistele huvilistele etendus „Õhupallid“
9. 18. märtsil  KULDVILLAK.
10.  29. märtsil kell 10.30 Vokas noorteseminar „Sinu tee“. Noortega tulevad kohtuma Märt Avandi, Eeva Talsi, Margus Karu. Osalemissoovist anna teada meie õpilasesinduse president Helina Hansarile.
11. Meie kooli õpilased on ka koolivaheajal oodatud Seikluskeskusesse!
12. 1. juuni organiseerimise projektipäevad lükkuvad edasi 31.märtsile ja 1. aprillile!

Kiviõli I Keskkooli teated 07.03.2016

1. Alutaguse Noorte Mängudel saavutas 6.-7. klasside arvestuses meie kooli 6. klassi korvpallivõistkond  II koha.
2. Kiitus meie kooli näiteringile KIKÕNG suurepärase etenduse  „Napa veski“ eest Kukruse mõisas.
3. Sõpruskohtumised korvpallis KIKi ja Kiviõli Vene kooli vahel 10. ja 15. märtsil kell 16.00.
4. 17.-18. märtsil projektipäevad, et hakata organiseerima 1. juuni kohvikutepäeva.
5. Üleskutse osalema Jõgeval 20. märtsil padjasõjas. Üritus toimub 14-16 Jõgeva linna treeningstaadionil. Loodame kokku panna 30-inimeselise grupi.
6. 8. märtsil on koolis külas lavastaja ja vabakutseline näitleja Kaarel Orumägi. Näiteringile koolitus.
7. 14. märtsil kell 18.00 emakeelepäevale pühendatud luuleõhtu.

Liigu aktiivselt iga päev!

Kevad toob võimalusi liikumiseks juurde, kuid Kiviõli I Keskkool vaatab juba uude õppeaastasse kutsub lapsevanemaid 31. märtsil kell 17.00 kooli aulasse, et üheskoos arutada, kuidas eesmärk kõige paremini saavutada.

ÜLESKUTSE!

Teaduslikud uuringud on tõestanud, et laste ja noorte liikumisaktiivsuse tase on ebapiisav. Vähene kehaline aktiivsus võib laste kasvu- ja arenguperioodil tekitada erinevaid terviseprobleeme ja mõjutada negatiivselt  üldist arengut.

Kuna lapsed veedavad palju aega koolis, on just koolil väga head võimalused, et tõsta laste liikumisaktiivsust.

Tahame oma koolis muuta koolipäeva ülesehitust nii, et  päeva keskel oleks 60-minutiline vahetund, mille kestel on õpilastel võimalik, jalutada, mängida, süüa, puhata. Koolipäeva liikumisaktiivsuse tõus aitab kaasa õpilaste lugemise, arvutamise ning õigekirja oskuste arengule.

Hea lapsevanem!

Ootame Sind 31. märtsil kell 17.00 kooli aulas, et üheskoos arutada, kuidas oma plaani ellu viia.

Meie sooviks on, et lapsed liiguksid rohkem, õppimine oleks tulemuslikum ning lapsed ise rahulolevad ja õnnelikud.

Miks muuta? Mida muuta? Kuidas muuta?

  • päeva sees 60-minutiline paus – puhkus õppetööst, võimalus liikuda;
  • õpetajate ühise arutelu aeg päeva keskel – tunniajane paus annab võimaluse õpetajate koostööks, et muuta tunde huvitavamaks ja lõimida erinevaid aineid;
  • koolitunni pikkus: 60 minutit? 90 minutit? – võimalus süveneda.

Oma osalemissoovist anna palun teada 24. märtsiks aadressil: kantselei@k1k.ee