Kas hoolekogu arvamus on ka lastevanemate oma?

3.11

Selle sügisega sai Maidla Kool endale uue hoolekogu. Muutused ei ole suured, kuid siiski sellised, mis panevad mind arvama, et vana hoolekogu enam kummitamas ei käi, kuid tundub, et siiski…
18. oktoobril sai uus meeskond kokku ning kooli kodulehelt võib leida protokolli nr 1.

Päevakorrapunktis nr 2 leiab ettepaneku, kus soovitatakse kooli sisekorraeeskirjadesse panna punkt, mis keelaks piltide ja videote avalikus internetiruumis avaldamise. Ma tean, et see oli eelimisel aastal minu kiusamiseks ettevõetud käik, sest oma pildimaterjaliga meelitasin ma Klassilehele sisuliselt kogu kooli ning koos sellega jõudsid inimesteni need valupunktid, millele ma tahtsin tähelepanu pöörata. Tegelikult on sellega muidugi lootusetult hiljaks jäädud, sest Klassileht ei ole enam selline lehekülg, mis jääks tähelepanuta ning nüüd käivad siin regulaarselt isegi need inimesed, kes enam kooliga seotud ei ole. Ma ei ütle, et on tore kogu aeg leida oma postkastist kirju, kus ähvardatakse ja nõutakse igasuguseid asju, mis inimestel pähe tulevad.
Klassilehe seisukohad kujunesid välja juba juulis ning kuna tegemist on pikaajalise ettevõtmisega, siis vältides igasuguseid eriarvamusi, ei avalda me enam ühtegi sündmust avalikult, vaid need on kättesaadavad ainult isikuliselt. Küll aga on selle sisekorraeeskirja punkti lisamine väga kahjulik koolile endale.

1. septembril alustasid oma kooliteed Särasilmad ning Maidla Kooli Facebooki lehel kogus see 90 toetushäält meeldimiste näol ja jõudis 1167 inimeseni. Tolleaegses Maidla vallas on ka vähem elanikke, kui inimesi, kes nägi seda fotot! Kui see punkt saab sisekorraeeskirjadesse, siis selliseid rõõmsaid sündmuseid enam kool avalikustada ei saa.
Teine küsimus tekib muidugi selle punkti täitmise üle kontrolli panemises. Selleks ei ole võimeline mitte ainult kool, vaid sisuliselt mitte keegi. Interneti suuruseks mõõdetakse praegu 40 miljardit lehekülge ning kui pilte ei märgita ära märksõnadega, mis viitaksid Maidla Koolile, siis ei leia neid ka ükski otsingumootor üles. Lisaks sellele, on igal inimesel õigus oma näolapile ning fotograafil oma piltidele ning kui need kaks otsustavad pildid üles panna, siis koolil ei ole midagi kaasa rääkida. Eriti veel, kui nad ütlevad, et pildid on tehtud kultuurimälestises, mitte Maidla Koolis.

Nii et tekib küsimus, kui meil on uus hoolekogu, siis miks see esindab veel vana hoolekogu väärtuseid, kes tahavad koolile ikka veel kardinaid ette tõmmata. Ma arvasin, et kõik sellised on juba läinud!
Kas Maidla Kool tahab väljapoole paista või ei?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.