Tehnoloogianurgake – telefon helistamiseks

See oli alles kümme aastat tagasi, kui igaüks võis kurisis olla kõikide Nokia ja Ericssoni mudelitega mida poes müüdi. Nüüd on juba tootjaid nii palju, et nende kõigiga on raske kursis olla, rääkimata siis veel telefoni mudelitest, mida tuleb pea iga päev müügile. See kõik on sellepärast nii kirevaks kujunenud, et telefonist on saanud midagi enamat kui ainult kaugelträäkimise vidin. Peale sisu on telefonil ka välimus oluline ning kuna igal inimesel on omad maitseelistused, siis tehakse ka telefone küllaltki erinevaid. Tõsi, viimasel ajal julgetakse üha vähem eristada Apple iPhonist, ning kõik näevad juba samasugused välja… Ja kuna viimase järele on väga suur nõudlus ning sellist nõudlust tahaksid endale kõik tootjad, siis ongi kõik läinud ühele teele. Loodetavasti, see paanika siiski lõpuks lõpeb ning proovitakse ka midagi uut.

Telefoni ostmisel on vaja pidada silmas tegelikult ainult kahte asja – hinda ja seda, milleks sul teda vaja on. Kus sul on siiani olnud Nokia 5110, siis loomulikult ei tea sa üldse, mida telefoniga saab veel peale helistamise teha ning sul tuleks alustada päris algusest. Kui sa oled aga kaasaegsemate telefonidega kokku puutunud siis on olukord lihtsam. Meie aga alustame algusest…

Kõige tähtsam telefoni juures on koostekvaliteet. Sa ei tahaks ju endale osta vidinat, mis kõne ajal iseenesest ära laguneb. Muidugi tõstab see telefoni hinda ning samas kõrval võib olla palju uhkem ja huvitavam vidin, mis maksab vähem või sama palju. Kõige tugevamad telefonid on need, millele tootja on öelnud, et neid võib loopida ja uputada.

Samsung E2370 on üks sellistest telefonidest mis elab üle lennu koolikotis ning ei karda ka veelompi kukkumist. Müügil on ta ka suhteliselt soodsa hinnaga ning kõik see hinnavõit on tulnud sisu kokkuhoiust ekraan on kehv, pilte teeb halvasti, mälu on vähe jne. Aga kui eesmärgiks on helistamine, siis saab temaga hästi hakkama. Sõnumiside toimib muidugi ka, aga tuleb arvestada sellega, et taoliste vastupidavate korpustega telefonidel peavad ka nupud olema vastupidavad ning seega käivad nad raskelt. Nii et sõnumite kirjutamine ei ole just see tegevus, mida antud mudeliga väga mugav teha oleks.

On müügil veel poole odavamad telefonid, mis on sisult samad, kuid hind on alla saadud tugeva korpuse puudumise arvelt. Need telefonid ei kannata loopimist ja uputamist, kuid sõnumeid on nendega juba palju mugavam kirjutada.

Hinnavahed tulevad ka tootjast, sest igaüks on sinna sisse arvestanud veel ka oma nime maksu. Nokia ja SonyEricsson on arvamusel, et nende tooted väärivad kõrgemat hinda. Nokia telefonide headuses oleme me kõik veendunud, kuid isiklikud kogemused näitavad, et SonyEricsson ei ole väärt kõrgemat hinda. Kuid igaühel on omad eelistused. Silmad tasub lahti hoida ka uute brandide ehs kaubamärkide suhtes, sest Hiina on ka avastanud, et kaua nad ikka teistele teevad ning on ka oma nimedega välja tulnud. Nii et sealt tulnud telefon võib olla poole odavam kui mingi tuntud kaubamärgi tehtud. Muidugi ei ole mingisugust garantiid, et see ära ei lagune, kuna kaubamärgi omamine tähendab ka mingisugust kontrolli.
Nokia 1616 oli see telefon, mis on poole odavam kui marakratikindel Samsung ning hetkel meie poelettidel saadaval. Muidugi Nokia nimi maksab palju ja sisu on tal ka tunduvalt vähem kui Samsungi telefonil, kuid ma olen kindel, et see telefon ei lagune lapse käes niisama ära ning aku pidamine on tal ka ülihea.

Need on siis kaks telefoni, mida võiks soovitada, kui telefoniga tahetakse ainult helistada. Ei maksa ennast lasta heidutada sellest, et Samsungi küljes on ka kaamera, sest sealt väljuvad pildid sobivad kõige paremal juhul ikooniks. Väikeseks plussiks võib lugeda küll seda, et tal on raadio ja muusikamängija kaasas, kuid selleks on vaja kasutada mälukaarti ning albumi suurus on piiratud. Üldiselt saab iga telefoniga helistada, kuid kui tähtis on vastupidavus või ekstreemne vastupidavus, siis need kaks oleksid parimad valikud.

Järgmine kord siis läheme edevamaks ning kulutame rohkem raha. Kallimad kui 100 € telefonid käivad juba internetis ning käiku tuleb selline mõiste nagu operatsioonisüsteem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.